Tartu Ülikooli loodusmuuseum ootab huvilisi ja peresid 27. veebruaril kell 11:00–15:30 huvipäevale „Jääkaru ja teiste loomade jäljed“.

 Rahvusvahelisel jääkaru päeval ja Arktika kuu raames toimuval huvipäeval „Jääkaru ja teiste loomade jäljed“ uurime otsimismängus loomade jälgi ja tegevust. Vaatame, milliseid jälgi jätab jääkaru, milline ta välja näeb, kus ja kuidas ta elab, mida sööb ning miks on jääkaru ohustatud keskkonna muutustest. Samuti tutvume morsaga – Arktika suurima loivalisega. TÜ loodusmuuseumi digiekspos saab QR koodide abil lugeda ka jääkaru enda kohta.

Huvipäeval ei unusta me ka Eesti loomi: vaatame, millised on nende jäljed lumel. Kas teadsid milline näeb välja põdra jäljerida või kelle jälgedele sarnanevad ilvese või hundi jäljed? Aga millised on orava, kopra ja jänese tegevusjäljed? Ja kui pikki hüppeid teeb nugis või hoopis metskits? Kõigile neile küsimustele leiad vastused tulles huvipäevale!

Huvipäeval toimuvad tegevused geoloogia töötoas, kus vaadatakse erinevat värvi kvartsikristalle ning ka lumehelveste ja jää struktuuri. Meisterdamistoas meisterdatakse jääkaru portreed, mille saab koju kaasa võtta.

Ajutiste näituste saalis saad avastada näitust „Elurikas Emajõgi“, kus oled oodatud lahendama põnevaid ülesandeid. Õppeklasside galeriis tutvu näitusega „Kaks sajandit geoloogiaõpet Eestis“. Uudistada saab ka loodusmuuseumi elavnurgaga.

Huvipäev toimub 27. veebruaril kell 11:00–15:30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise tn 46). Osalemine muuseumipiletiga. Oodatud on nii lapsed kui täiskasvanud! Palume kõigil külastajatel muuseumis maski kanda!

Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.