Eelmisel nädalal võttis Iisrael esimese riigina maailmas vastu karusnahkade müügi keelu.

  • Loomakaitse
  • 14. juuni 2021
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Kui karusloomafarmide tegutsemisele on piiri pannud juba mitmed riigid, sealhulgas Eesti, siis karusnahaga kauplemist seni ükski riik veel keelustanud polnud. Siiski on USA-s sarnase keelu vastu võtnud California osariik ning mitmed linnad.

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tunnustab Iisraeli loomasõbraliku sammu eest.

“Kui Iisrael suudab suure riigina öelda karusnahale ei, siis see näitab, et oleme liikumas järjest hoolivama ja loomasõbralikuma maailma suunas. Lõpp karusloomade kannatustele ja karusnahavaba tulevik pole enam pelgalt unistus, vaid realistlik siht, mille poole püüelda,” sõnas Loomuse juhatuse liige Annaliisa Post.

Kuue kuu pärast Iisraelis jõustuv keeld ei laiene aga teadustööle, õppetööle ja usulistele toimingutele. Seetõttu jääb endiselt lubatuks äritseda sooblinahast mütsidega, mis on levinud ortodokssete juutide seas sabati ja pühade ajal.

“Tegu on olulise puudujäägiga seaduses, ent usuliste traditsioonide puhul on loomasõbralikele lahendustele üleminek keerulisem, sest inimesed pole ilmselt nii altid muutuseid tegema. Sellegipoolest on Iisraeli keeld on suurepärane lähtekoht ning siit saab ainult paremaks minna. Loodetavasti võtavad ka teised riigid võtavad Iisraelist eeskuju,” lisas Post.