Esther on üks väheseid sigu, kelle elu ei lõppenud kuuekuuselt tapamajas nagu tavaliselt. Estheri omanikud arvasid, et said endale minisea, kuid üllatuslikult väike seake aina kasvas ja minindusest polnud enam kippu ega kõppu. See aga Derekut ja Steve´i ei heidutanud, sest seake oli neile juba südame külge kasvanud ning temast loobumine ei tulnud kõne allagi. Sellest sai nende jaoks alguse elumuutev, imeline ja peadpööritav seiklus.

  • Loomakaitse
  • 18. november 2017
  • Foto: Siga Esther. Ecowatch

Nad hakkasid Estheri lugu, fotosid ja videosid temast jagama Facebookis leheküljel Esther the Wonder Pig, mille jälgijate arv kasvas kiiresti sadadesse tuhandetesse. Estheri lugu liigutas inimesi üle maailma. Seda muidugi paljuski ka tänu tema isade vahvale huumorimeelele. 

Esther õpetas oma kaaskondlastele kaastunnet. Nad nägid, et ta ei erine kuidagi koertest, kes samuti nende peres elavad. Peagi nad mõistsid, et loomade söömine ega ärakasutamine ei käi loomade armastamisega kokku. Nad hakkasid veganiteks. Estheri lugu on innustanud tuhandeid teisi inimesi üle maailma samamoodi tegema. 

Facebooki lehel kirjutavad nad niimoodi: “Me loodame, et see lehekülg innustab teid minutiks peatuma ja ümber hindama mõningad oma igapäevased valikud, nagu näiteks peekon. Tavaliselt eelistame “ma parem ei mõtle sellele” lähenemist, aga kui sa võtaksid vaid mõned minutikesed, et õppida, kui julm on elu nende armastavate, intelligentsete ja kaastundlike loomade jaoks, siis tean, et muudaksid oma meelt ja võibolla isegi veenaks see sind proovima lihast loobuma või veganiks hakkama.”

Kuna lisaks Estherile elab peres ka kaks koera Shelby ja Reuben ning kaks kassi Finnegan ja Delores, muutus elu linnakorteris nende jaoks kitsaks. Dereku ja Steve´i mõtteisse tuli idee varjupaiga loomisest, et nad saaksid aidata teisigi farmiloomi. Algsest pöörasest ideest sai peagi aga tõelisus, kui Indiegogo kaudu koguti annetajate abiga raha, et osta maja ja suur maalapp.

Nüüdseks on avatud varjupaik Happily Ever Esther Farm Sanctuary, kus elab mitmeid halbadest tingimustest päästetud loomi.