Islandi käokõrva tuntakse ka Islandi samblikuna. Kes meist ei teaks Naksitrall Sammalhabet, kelle habemes kasvas hea külmetusevastane rohi põdrasammal? Tuleb välja, et tõelisel põdrasamblal pole küll külmetusevastase teega miskit pistmist, kuid kas just Naksitrallide pärast või mingil muul põhjusel on Islandi käokõrv just selle nimetusega inimeste mällu sööbinud.

slandi samblik on hea hingamisteede põletikuliste haiguste, esmajoones lahtistamist vajava köha puhul. Selleks on hea teha teed: kalla 1 spl samblikku üle 1 kl keeva veega. Joo pärast iga toidukorda 1/3 kl. Kui köha on tõsine, siis tõhusaima keedise saab, kui lisad islandi samblikule võrdses koguses männikasve. Lisaks võib juurde panna mett ja ongi valmis suurepärane köharohi , mis aga lastele ikka veel mõru maitse tõttu ei pruugi sobida.


Ökoinimestel ja loodussõpradel on põhjustad rõõmustada - taas on ilmunud juba traditsiooniks saanud Terve Elu ökokalender, mis sel aastal võtab vaatluse alla Eestis kasvavad ravim- ja maitsetaimed, nii ongi märkmiku selle aastane alapealkiri: “Ravim- ja maitsetaimed — tohtrid loodusest”. Toredad nõuanded ja muhedad legendid on kokku seadnud TÜ professor Ain Raal.

Bioneeri lugeja saab kuni 10.detsembrini soetada selle vahva loodussõbralikult toodetud kalendermärkmiku -15% allahindlusega Öko24.ee veebipoest, lisades sooduskupongi lahtrisse sõna “bioneer”. Nii on loodusesõbrast lugejale märkmiku hinnaks vaid 5.95 (tavahind veebipoes 7 eurot ja tavapoes 9.90).

Ostukeskkonna link on siin.

Kalendermärkmikus on:

• enam kui 50 toredat Eestis enimtuntud ravim- ja maitsetaimepilti koos soovituste ja kasutusõpetusega

• praktiline nädala kaupa kalendermärkmik oma igapäevase asjaajamise korraldamiseks

• käepärane suurus - 15 x 20 cm

Märkmik on trükitud taastoodetud paberile, looduslike õlide ja vaikude baasil valmistatud värvidega.