Novembri eelviimane nädal on üle - euroopaline jäätmetekke vähendamise nädal. Teiste keskkonnast hoolivate tegevuste seas saab Tallinnas sel nädalal anda uuele ringile oma seisma jäänud, kuid heas korras asju.

Asjade mugavaks taaskasutusse andmiseks teeb Uuskasutuskeskuse kaubik 22.–27. novembril  kogumisringe üle linna, peatudes Kristiines, Uues Maailmas, Pelgulinnas, Haaberstis, Lasnamäel ja Nõmmel. Kogumisringid on korraldatud koostöös Tallinna Strateegiakeskusega.

„Arvestades inimeste tarbimisharjumusi on ringmajandus üks olulisi aspekte elamisväärse keskkonna säilitamiseks. Ei saa ju lõputult elada looduse arvelt ilma, et see meile endile lõpuks bumerangina tagasi tuleks,“ ütles Tallinna ettevõtlusdirektor Mart Luik. „Kutsun kõiki linlasi kasutama Uuskasutuskeskuse loodud võimalust, sest nii ennetame prügi teket ja anname korralikele asjadele uue elu.“

Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab viia puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, nõusid, köögitarvikuid, spordi- ja hobitarbeid, nipsasju, kodutekstiile, sisustusesemeid, väiksemat kodutehnikat. Julgesti võib annetada ka hooajaväliseid kaupu, näiteks talvel suveriideid ja hobitarbeid ning suvel talveasju. Talve hakul on annetustena väga oodatud meeste soojad rõivad ja jalanõud – nendega toetatakse Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse kaudu peavarjuta inimesi.

Turvalisuse kaalutlusel ei võta Uuskasutuskeskus vastu turvahälle ja -toole, kineskooptelereid ja gaasipliite. Samuti ei võeta vastu katkiseid asju.

Uuskasutuskeskuse kaubik peatub järgmiselt:

22.11 kell 12.00–13.00 Kristiines Räägu pargi juures (Nõmme tee 52) ja kell 13.30–14.30 Uues Maailmas kohvik Kohalik juures (Koidu 82)
23.11 kell 12–14 Kakumäe Selveri parklas (Rannamõisa tee 6)
24.11 kell 16–18 Nõmme Tervisekeskuse ees (Jaama 11)
25.11 kell 12–14 Pelgulinna Selveri parklas (Sõle 51)
27.11 kell 11.00–12.00 Lasnamäel Smuuli Maxima XX ees (J. Smuuli tee 9) ja kell 12.30–13.30 Läänemere Selveri parklas (Läänemere tee 28)

Mööblit palub Uuskasutuskeskus kogumisringile mitte tuua – korraliku mööbli ja suurema kodutehnika uuele ringile andmiseks saab Tallinnas ja selle lähistel järele kutsuda tasuta kaubiku, kirjutades kaubik@uuskasutus.ee või helistades 5553 3001.

Liigseks muutunud, kuid heas korras asju võib viia ka kõikidesse Uuskasutuskeskuse kauplustesse. Lisaks on Tallinna suurimates kaubanduskeskustes (Ülemiste, Rocca al Mare ja Kristiine) uuskasutuskapid ning Balti Jaamas 24/7 iseteeninduslik kogumismaja (täpsem info: www.uuskasutus.ee).

Uuskasutuskeskus suunab kõik heas korras asjad uuesti ringlusse. Osa asjadest läheb müüki, osa koostööpartnerite kaudu abivajajatele. Müügitulust katab Uuskasutuskeskus oma kaupluste ülalpidamiskulud, üle Eesti on kokku 16 poodi, samuti ka e-pood. Uuskasutuskeskus toetab suurperesid, naiste varjupaiku, koduta jäänud inimesi ja loomade varjupaiku ning teeb tihedat koostööd õpilasfirmade, kunstitudengite ja käsitöölistega, et leida kasutust eri materjalidele.

Keskkonnaministeerium aga viib 22. novembrist kuni 5. detsembrini läbi romusõidukite kokku kogumise kampaania. Kahe nädala jooksul saab oma vanale kasutuna seisvale autole tellida tasuta äraveo. Selleks tuleb helistada Autolammutuste Liidu telefonile 57877233 või Kuusakoski tasuta lühinumbrile 13660.