Seda, et puuvilju tuleb enne söömist pesta, teavad ka lapsed. Kahjuks unustatakse jõulude ajal saabuvas mandariinihulluses sageli ära, et ka tsitruselised on puuviljad ning vajavad enne sööki pesemist. Miks? Lugege edasi ja saategi teada.

Olenemata tõsiasjast, et mandariinide viljaliha katab kollane hästilõhnav koor, ei suuda me magusaid vilju ilma puudutamata koorida. Seega pesemata koorelt korjame mustuse oma näppude külge ja sealt edasi pistame mustade näppudega mandariinid suhu.

Pesemata mandariinide koorelt satub meile suhu ka mandariinidele pritsitud riknemisvastaseid ja putukaid tapvaid aineid, tolmu, säilitusvaha ja kõikvõimalikku mustust.

Kõige kasulikum on mandariine pesta enne söömist hoolikalt sooja vee ja harjaga. Lihtsalt kraani all loputamisest ei piisa. Eriti oluline on pesta puuviljade nn sabaosa, kuhu kemikaalid kipuvad kuhjuma. 

Puuvilju võib ka leotada vees, millele on lisatud veidike soodat. EurekAlert! portaali hinnangul meetod oluliselt parem kui puhas kraanivesi või isegi spetsiaalne, puuviljade pesemiseks mõeldud puhastusvahend.

Puuviljade pesemise eesmärk pole saavutada täielikku puhtust, vaid viia bakterite arv tasemele, mis vähendaks haigestumise ohtu. 

Puuviljade ja käte hoolikas pesemine aitab ka kõhuviiruseid eemal hoida.

Muuseas, kas te pärast poes käimist ikka käsi pesite? Poekorvid ja poekärud on ühed mustemad asjad, mida me katsume.