Maailma Tuleviku Nõukoda sündis 2007.a. kevadel, toetamaks mõtlemist pikemas ajaperspektiivis kui praegune lühike poliitiline või äriline perspektiiv lubab. Eesmärgiks on kaitsta maailma arengut puudutavates küsimustes tulevaste põlvkondade huve.

Tuhanded kodanikuühendused üle maailma valivad selle ainulaadse eetikakoja 50 liiget, otsuste tegemisse kaasatakse nõuandjate kogu ja ülemaailmsed ekspertkomisjonid. Liikmeteks on näiteks inimõiguste kaitsja Bianca Jagger (pildil), teadlane Vandana Shiva, tuumafüüsik Hans-Peter Dürr ja maailma e-parlamendi asutaja Nicolas Dunlop.

WFC asutaja Jakob von Uexküll

Jakob von Uexküll (pildil) on sündinud 1944. a. Rootsis, kasvas üles ka Saksamaal ja sai hariduse Ofordi ülikoolis filosoofia, poliitika ja majanduse erialal. Ta tegi ettepaneku lisada Nobeli majanduspreemia eeskujul veel üks uus Nobeli preemia alaliik ökoloogia vallas. See  etepanek lükati tagasi – mille tagajärjel asutas ta Õige Eluviisi auhinna (Right Livelihood Award), mida tänapäeval tuntakse ka “alternatiivse Nobeli preemia” nime all. Uexküll ise on auhinna kohta märkinud: “See on loodud, aitamaks Põhjal leida elutarkus, mis vastaks nende teadusele, ja Lõunal leida teadus, mis vastaks nende ürgsele elutarkusele.”

Uexküll on korduvalt valitud Saksamaa Rohelise Partei delegaadina Euroopa Parlamendi liikmeks, ta on osalenud paljude keskkonnakaitse, säästliku majanduse jms. organisatsioonide (The Other Economic Summit, New Economics Foundation, Friends of the Earth International, Transparency International, Greenpeace International jt.) asutamisel ja töös.

Uexkülli juured on Eestis, tema vanaisa ja nimekaim, bioloog Jakob von Uexküll pärineb baltisaksa aadlisuguvõsast ja sündis ning õppis Eestis, pidades Karl Ernst von Baeri üheks oma põhieeskujuks. Vanemat Uexkülli tuntakse eelkõige kui “omailma” (Umwelt) kontseptsiooni loojat ja biosemiootika rajajat. Tema pärandi hoidmise ja uurimisega tegeleb temanimeline keskus, mille peakorter on Tartus. Ka noorem Uexküll hoiab oma Eesti juuri aus: andis 1993–1997 välja Eesti Taassünni auhinda ja on korduvalt pidanud siin loenguid, viimati läinudtalvisel Von Krahli Akadeemial Tallinnas.

Uuri lisaks:
www.worldfuturecouncil.org
www.rightlivelihood.org