Kuigi suviti on nakatumisi vähem püsib viirus endiselt. Viiruse leviku vähendamiseks on juulikuust 19 Rimi kaupluses üle Eesti saadaval Simi-Cov-2 antigeeni kiirtestid.

Euroopa Liidu poolt sertifitseeritud ja Ravimiametis heaks kiidetud kiirtest Boson Biotech põhineb nasaalsel tampooniproovil ja annab tulemuse 15-20 minutiga. Test on kiireks abiks igaühele, kes puutub kokku Covid-19 patsiendiga või kogeb haiguse peamisi sümptome: palavik, väsimus, kuiv köha, ninakinnisus või nohu, kurguvalu, lihasvalu, kõhulahtisus.

“Test on Terviseameti poolt heaks kiidetud antigeeni testide nimekirjas. Omalt poolt lisan, et testimiseks tuleb kindlasti lugeda juhist ning testida ja interpreteerida vastavalt sellele. On tõesti hea, et antigeeni testid on nüüd saadaval ka toidupoes,” kinnitab perearst dr Eero Merilind.

Viiruse leviku peatamiseks on oluline, et kiirtestid on taskukohase hinnaga kõigile kergelt kättesaadavad.

“Tuleb rõhutada, et kiirtesti ei tohiks kasutada Covid-19 diagnoosi kinnitamise või välistamise ainsa alusena. Täieliku diagnoosi saamiseks tuleb kindlasti pöörduda arsti poole,” rõhutas Rimi Eesti vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats.

Testi saab kasutada igas vanuses, kuid seda soovitatakse peamiselt 14-90-aastastele.  

Covid-19 kiirtesti komplekti hind on 6,39 eurot.

Koroonaviiruse kiirtestid on müügil ligi paarikümnes Rimi kaupluses üle Eesti.

Tallinnas Lasnamäe Centrumis, Ülemiste Keskuses, Nautica Keskuses, Viimsi Marketis, lisaks Magistrali, Sõpruse, Mustamäe, Peterburi tee, Laagri, Pae, Haabersti ja Põhja Rimis.

Tartus Lõunakeskuses ja Rebase Rimis, Narvas Fama keskuses, Pärnus Kaubamajakas, Rakveres Põhjakeskuses, Viljandis Uku Keskuses, Kuressaares Auriga Keskuses.