1. juulil tühistas Euroopa Komisjon 26 liiki puu- ja köögiviljade suurust ja kuju reguleerivad ettekirjutused, mis ei lubanud turule mittestandardeid aiasaadusi. Kõver kurk naaseb poelettidele! ELi seaduste lihtsustamine ning bürokraatia vähendamine on muudatuse põhiargumente, samuti soov äraviskamise asemel lasta turule imeliku välimusega, kuid täiesti korralikud köögiviljad.

Normid tunnistatakse kehtetuks 26 toote puhul: aprikoosid, artišokid, sparglid, baklažaanid, avokaadod, oad, rooskapsad, porgandid, lillkapsad, kirsid, kabatšokid, kurgid, kultuurseened, küüslauk, koorimata sarapuupähklid, peakapsas, porrulauk, melonid, sibulad, herned, ploomid, varsseller, spinat, koorimata kreeka pähklid, arbuusid ja salatsigur. 
 
Kõver kurk
Foto Euroopa Parlamendi veebilehelt.

Kuju ei tähenda kvaliteeti
 
Kümne puu-, köögivilja- ja marjaliigi puhul, sealhulgas õunad, maasikad ja tomatid, jäävad turustusnormid kehtima, kuid isegi nende puhul lubavad liikmesriigid kauplustel esmakordselt müüa normidele mittevastavat kaupa, kui nende märgistus võimaldab neid eristada ekstraklassi, esimese ja teise klassi toodetest.
 
See tähendab, et normile mittevastavat õuna võib ikkagi müüa, kui see on tähistatud „töötlemiseks mõeldud toote“ või samaväärse sõnastusega märgisega.
 
Vähem tarbetut bürokraatiat
 
2007. aastal seoses puu- ja köögiviljaturu ühise korralduse reformiga toimunud läbirääkimiste käigus võttis komisjon ülesande vähendada tarbetut bürokraatiat, tühistades hulga puu- ja köögiviljade turustusnormid.