Fotovõistlusesele "Maavalla hiied 10221" saatis oma tööd 28 autorit, annab teada Maavalla Koda.

102 pildile on jäädvustatud 52 erinevat looduslikku pühapaika Maavalla eri paigust. Piltidel võib näha iidseid hiisi, pühasid allikaid ja kive. Näha on uuemaidki pühapaiku nagu kurepesaga post, millele seotakse soovipaelu ja samuti ühe Saaremaa äriettevõtte klientide teenindamiseks rajatud pühapaik.

Hindamiskogu selgitab saadetud piltide hulgast lähinädalatel välja noorte ja täiskasanute peaauhinna võitja ning parimad järgmistes rühmades: puu(d), kivi(d), veekogu, kaitstavad liigid pühapaigas, annid, hiietavad, hiie valu.

Fotovõistluse võitjad tehakse avalikult teatavaks 29.11. kl 12 algaval tunnustussündmusel Tartus Vanemuise 42 Eesti Kirjandusmuuseumi saalis.

Fotovõistlus esmärk on jäädvustada meie rahva looduslike pühapaikade ilu ja valu ning suunata inimesi märkama esivanemate väekohtade varjatud väärtusi.

Võistluse auhinnafondis on 8500 krooni raha, 3000 kr fotovarustuse kinkekaarte, loodusajakirjade, Maalehe ja LoFo aastatellimused. Auhinnatud piltide autorid saavad lisaks raamatu “Looduslikud pühapaigad, väärtused ja kaitse” ning 10222. a sirvikalendri.

Võistlust toetavad Kehrwieder, Turu Foto, Overall, Loodusfotovarustus, Maaleht, Eesti Loodus, Horisont, Loodusesõber ja LoFo.

Fotovõistlusele saadetud piltidega saab tutvuda siin
Allikas: Maavalla Koda