Eesti Kalastajate Selts on harrastuskalameeste poolt 2014 aasta kevadel ellu kutsutud kodanikeühendus, mille põhieesmärkideks on harrastuskalastajate huvide eest seismine ühiskondlikul ja riiklikul tasandil, jätkusuutliku kalastamise propageerimine, harrastuskalastajate keskkonnaalase teadlikkuse tõstmine ning kalavarude kaitse ja kalavarude kestvalt hea seisundi saavutamine.

Oleme palju pingutanud kalavarude kaitse nimel ning 2015 aasta lõhede kudekaitse aktsiooni eest omistati meile Keskkonnategu 2015 tiitel. Kalavarude kaitse egiidi all on kogunenud palju keskkonnateadlikke inimesi ja nende ühise ettevõtmisena sündis ka Kaldad Puhtaks aktsioon.

Pea kõik meist on näinud mõnel oma lemmikkaldapealsel prügi, paljud meist korjavad seda loomulikult ka ilma aktsioonita kaasa, kuid leiame seda ikka ja jälle ning üsna samadest paikadest.

Kaldad puhtaks 16

Kasvatasime aktsiooni suuremaks, et ühelt poolt tõsta laiema grupi inimeste keskkonnateadlikust ja teiselt poolt anda kodanikualgatuse korras senisest suurem panus meie kõigi ühisesse ruumi ning kaasata ka väljastpoolt kalastajate seltskonda inimesi.

Tänaseks on kodanikualgatus vilja kandmas ja kasvamas isegi suuremaks, kui alul loota julgesime. Näiteks on meie suursaartel võtnud entusiastid ette terved jõelõigud, hankinud kõik vajalikud kooskõlastused ja eesmärgiks on puhastada pikemaid lõike lisaks inimtekkelisele risule ka võsast.

Järvamaal on meiega liitunud Naiskodukaitse, kaasates ka tegevliikmeid. Kohe alguses panid oma õla alla teema kajastamisel erinevates meediakanalites mitmed kalastusega seotud ärilised ettevõtmised. Lisaks toetavad nad aktsiooni ka auhindadega. Siinkohal tahame tänada Kalale.ee, Kalaportaal.ee, Hunting&Fishing Estonia ning landimeistrit Sven Laanetit alias “Aapua”

Kutsume kõiki kalastajaid ja loodusesõpru 3 aprill 2016 toimuvatele talgutele, et üheskoos teha kaldad puhtaks! Talgupäeval saavad kõik talgulised minna vabalt valitud järve-, mere- või jõelõigule ning selle üksi, koos sõbra või terve perega sinna jäetud prügist puhtaks teha.

Talgupäeva võib loomulikult ühendada ka kalalkäiguga ja 2in1 ära teha.

Jäädvusta oma tegemine talgupäevast ning lae pilt FB "Kaldad puhtaks´16"  lehele ajavahemikul 03.04-10.04

Vahvamate fotode omanikele auhinnad koostööpartnerite poolt!

NB: Ja hoolitse palun selle eest, et kogutud prügi jõuaks kenasti prügikonteinerisse!