Septembris käivitunud ettevõtluskonkursi "Ajujaht 2010" tegemisi hakkab novembrist saatma Kanal 2 võttegrupp, kevadhooajal jõuab eetrisse kuueosaline saatesari "Ajujaht miljoniideele", teavitas EAS.

  • Ettevõtlus
  • EAS
  • 26. oktoober 2009
  • Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee

Ideid ja äriplaane hakkavad otse-eetris hindama 5 edukat ettevõtjat ja juhti: Rein Kilk, Maire Milder, Riho Unt, Andrei Korobeinik ja Valdo Randpere. Saatesarja alguses saab näha ,kuidas toimub ideede esitlemine žüriile ning millist tagasisidet annavad alustajatele kogenud ettevõtjad. Vaatame, kes on sel aastal ideid esitanud ning mis sisuga on esitatud ideed. 20 finalisti elu vaadatakse veidi lähemalt - peale äriplaanide valmimist näeme äriprojektide esitlusi vahefinaalis ning parimaid veel kord finaalis.

""Ajujaht" konkursina on inspireerinud paljusid alustavaid ettevõtjaid," selgitas Arengufondi investeeringute divisjoni juht Heidi Kakko, "kuid sisulist tagasisidet on saanud vaid finaali pääsenud meeskonnad. Praegu on õige aeg konkursi kõlapinda veidi suurendada ja tuua ideede arendamisel antavad väärtuslikud õppetunnid kõigi ettevõtlushimulisteni. Lisaks saavad finalistid oma ideed laiemalt tutvustada ja nii kiiremini lendu tõusta." Idee esitlemine ja propageerimine, partnerite ja rahastuse otsimine ning klientide leidmine võib televisioonis tutvustatud ideede jaoks palju lihtsamaks muutuda.

Ideede registreerimine "Ajujahi" konkursile kestab 2. novembrini 2009. Žürii valib välja 20 parimat, kes läbivad kolme kuu jooksul "Ajujahi" jaoks välja töötatud arendusprogrammi. Aprilliks koostatakse mentori toetusel oma äriplaanid ning parimad äriplaanid jagavad omavahel mais ühe miljoni krooni suuruse auhinnafondi.

Ettevõtluskonkursi "Ajujaht" eesmärgiks on aidata noori ettevõtjaid uuenduslike ettevõtete loomisel. Konkurssi viiakse läbi EASi teadlikkuse programmi raames, mida rahastab Euroopa Sotsiaalfond. Miljonikroonise auhinnafondi panevad välja SEB, Elion, EMT, MicroLink, Ülemiste City, Eesti Arengufond, Tehnopol, Tallinna Ettevõtlusamet, Tartu linn, Skype, Heateo Sihtasutus, Webmedia ja Nasdaq OMX Tallinna börs. "Ajujahi" korraldajad on BDA Consulting, Invent Baltics ja Connect Eesti.

"Ajujaht" on toimub tänavu kolmandat korda. 2007. aastal esitati konkursile 103 ja 2008. aastal 259 ideed. Lisainfot www.ajujaht.ee

Tutvu Ajujahi varasemaid hooaegasid tutvustavate artiklitega Bioneeris!