MTÜ Misso Avatud Noorteklubi projekt „Karjääribuss! Elu kutsub!“, mida rahastas SA Archimedes Euroopa Noored Eesti Büroo, leidis oma õnneliku lõpu 18. augustil Missos, kui läbitud oli 1382 km.

Kuupäevase ringreisi ajal külastati Jõgeva, Narva, Rakvere, Järvakandi, Pärnu ning Rõuge noorteklubisid, kus arutleti kohalike noortega erinevate karjääriteemade üle. Teemade valik oli lai. Nimelik tulid jutuks nii kutsekoolidesse, gümnaasiumidesse kui ka ülikoolidesse õppima asumise plussid ja miinused. Lisaks sellele arutleti ka välismaal õppimise ja töötamise võimaluste üle.

Diskussioonide käigus selgus, et erinevaid valikuid ja nendega seonduvat infot on palju, kuid materjalist enese jaoks olulise leidmine ning valiku tegemine on keeruline ning iga ühe jaoks individuaalne.

Reisiseltskonnaga kaasa reisinud Kojamees ütles, et kõige olulisem on enda vastu ausaks jäämine ning alati ei pea tegema traditsioonilist valikut ning peale gümnaasiumi kohe edasi õppima asuma. Selliseks näiteks oli ka noortega kohtunud Kertu Jukkum, kes veetis õpingute vahepeal aastaid USA-s ning alles siis otsustas, mida edasi õppida. Lisaks neile arutles karjääriteemade üle noortega ka Tõnis Lukas, Artur Talvik, Contra ja Daana Ots.

Kuuepäevane reisikava oli üsna tihe ning selle aja jooksul külastati Tartu Ülikooli Narva Kolledžit, Riigikogu, Eesti Posti postikeskust, Artur Talviku kodukino Juminda poolsaarel, Tallina teletorni ning Viljandi Kultuuriakadeemiat. Eesmärgiks oli noortele tutvustada erinevaid ameteid ning õppimisvõimalusi.

Paljud noored viibisid esimest korda elus käidud kohtades ning avastasid nende võlusid, mis kasvatab võimalust, et ehk mõnigi neist asub mõnda külastatud kohta õppima või töötama ning juba harituma ja kogenenuma tuleb tagasi oma kodukohta Misso, et seal aktiivse kodanikuna elu edendada.