Selleaastasel Taimetoidumessil esilinastub Eestis kiiresti populaarsust kogunud dokumentaalfilm “The End of Meat”, mis viib vaataja rännakule lihajärgsesse ühiskonda, kus loomad ei ole enam inimeste toidulaual. Eestisse saabub ka filmi režissöör Marc Pierschel.

Pierscheli dokumentaalfilm paljastab, millised on lihatarbimise peidetud mõjud ja tõstatab küsimusi loomade rolli kohta tulevikuühiskonnas.

"Me oleme juba ületanud nn lihatootmise tipu (peak meat) ja loomade tarbimine ei ole enam meie planeedi jaoks jätkusuutlik,” selgitas Pierschel intervjuus Taimetoidumessi eriajakirjale. Filmi autor on veendunud, et kätte on jõudnud kriitiline aeg toitumisviise globaalsel tasemel ümber vaadata.

Hoolimata suurtest väljakutsetest jääb Marc positiivseks: "Veganliikumine kasvab aga kiiresti. Ma loodan, et tulevased põlved, kes kasvavad üles selliste põnevate algatustega nagu Save Movement ja Anonymous for the Voiceless, suudavad mõjutada seda, kuidas me tulevikus toitume."

Samuti usub ta, et üritused nagu Taimetoidumess mängivad suurt rolli veganluse normaliseerimisel ja populaarsemaks muutmisel. “Ma arvan, et parim viis on näidata eeskuju ja üks edukamaid veenmistaktikaid on hea toit. Kui inimesed saavad aru, et veganiks hakates ei pea päevad läbi salatit sööma – jah, see on ikka veel üks kõige levinumaid väärarusaamu –, siis muutuvad nad avatumaks ja on valmis proovima,” ütles Pierschel.

Filmi “The End of Meat” Eesti esilinastus toimub 3. novembril kell 17.30 Kultuurikatlas.

Loe intervjuud autoriga ajakirja “Vegan” Taimetoidumessi erinumbrist.

Kas lihavaba maailm on võimalik?