Seekord toob Bioneer lugejateni mõned nipid, kuidas kasutada arvutit energiasäästlikumalt.

·       Ekraan ja kõvaketas on kaks suurimat energiakulutajat arvutis. Olenevalt vajadusest ja tehtavast tööst saab valida erinevate energiakasutuse režiimide vahel. Seadistage oma arvuti juhtpaneeli (Control Panel) valikust ’toitesuvandid’ säästlikuma režiimi peale.

·       Et energiat vähem kuluks, on mõtet arvuti ekraan seadistada vähem heledaks. Siinkohal tasub siiski jälgida ka enda vajadusi - ekraan ei tohi olla sedavõrd tume, et see segaks teksti ladusat lugemist. Ekraani heledust saab seadistada juhtpaneelilt või siis  erinuppude abil. Kui võtsite kasutusele eelmises punktis soovitatud energiasäästlikuma režiimi, siis pole ekraani vaja eraldi seadistada (kui just arvuti poolt pakutud ekraani heledus teile liiga tume pole).

·       Kineskoopmonitoride puhul tarbib 17-tolline monitor 35% rohkem energiat kui 14-tolline monitor. Sama suurusega vedelkristallekraanid tarbivad aga töörežiimil 50–70% vähem energiat, kui kineskoop-monitorid.

·       Kui te ei kasuta arvutit, siis lülitage see välja. Kindlasti lülitage arvuti välja tööpäeva lõpus. Välja tasub lülitada ka ooterežiimil printerid.

·       Ühendage pärast kasutamist arvuti küljest lahti arvutimängudega seotud riistvara.

·       Kui arvuti väljalülitamine pausi ajaks on mingil põhjusel takistatud, siis kasutage vähemalt energiat säästvaid oote- või uinakuolekuid (standby, hibernate).

·       Veelgi enam saab energiat säästa siis, kui teete pausi ajaks ekraani täiesti tumedaks. Samuti tuleks vähendada ajaperioodi, mis jääb arvuti kasutamise ja ekraani automaatselt mustaks muutumise vahele.

·       Traadita ühendus on üsna märkimisväärne energiakulu allikas. Kui te hetkel WiFi-t ei kasuta, on tark traadita internet funktsioon sülearvutis välja lülitada. Kui teil on arvuti, kus tuleb ühenduseks kasutada WiFi-kaarti, siis võtke kaart pesast välja. Kui teil on WiFi sisse ehitatud, lülitage see vastavast nupust välja. Sama ketib ka juhtmeta arvutihiirte ja kõrvaklappide kohta.

·       Uute seadmete soetamisel võrrelge nende energiatarvet analoogidega ja valige parim hinna ja kvaliteedi suhte järgi.

·       Energiasäästu pakuvad ka ajasäästlikud internetikasutamise nipid, sest nii saate oma toimingud kiiremini tehtud. Näiteks võtke kasutusse mõni uudistevoo (RSS feed) lugemise programm (Google Reader jms). Nii säästate ennast erinevates veebikeskkondades surfamisest ja leiate kiiresti üles kõik huvipakkuvad uudised. Ka Bioneeri saab läbi RSS uudistevoo lugeda.