Keskkonnaamet korraldab oktoobris ja novembris kokku kuus regionaalset keskkonnahariduse konverentsi "Puhas vesi hoiab elu", milles keskendutakse veele kui elutähtsale loodusressursile.
- Keskkonnaharidus
- Maris Kivistik, Keskkonnaamet
- 8. oktoober 2013
- Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
Konverentside eesmärgiks on teavitada osalejaid veeressursside kaitsmise tähtsusest, sest ilma veeta ei ole elu. Soovitud tulemusteni jõudmiseks tuleb teha koostööd erinevate valdkondade ja osapooltega ning just seetõttu on ÜRO kuulutanud 2013. aasta rahvusvaheliseks veealase koostöö aastaks.
Keskkonnaamet lähtus konverentside programme kokku pannes piirkondlikust eripärast. Merega piirnevates regioonides on esikohal merega seotud teemad ning sisemaal pööratakse enam tähelepanu siseveekogudele.
Kõik konverentsi ettekanded ja töötoad on seotud vee-temaatikaga: räägitakse Eesti vete keskkonnaseisundist, märgaladest, vee-elustikust, võõrliikidest ja paljust muust. Tutvustatakse Euroopa suurima piiriveekogu, Peipsi järve seisundit ja uuritakse, mis on veekogude tervendamine. Töötubades antakse praktilisi näpunäiteid, kuidas koolitunde lihtsate vahenditega veelgi sisukamaks muuta.
"Ettekandjate ja töötubade läbiviijate hulgas on väga erinevate elualade esindajaid nagu näiteks Pärnu muuseumi foto- ja kunstikogu hoidja Indrek Aija, Pärnu linna lasteaedade õpetajad, Energia avastuskeskuse teadus- ja arendusjuht Aare Baumer, Eesti Maaülikooli professor Ingmar Ott, pärimusmuusikaansambel KÜI, loodusdokumentalist Remek Meel, KUMU kunstimuuseumi haridusprogrammide kuraator Jane Meresmaa-Roos ja paljud teised," ütles keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja Maris Kivistik.
Konverentsile oodatakse osalema keskkonnahariduse valdkonnaga seotud inimesi: kooli- ja lasteaiaõpetajaid, üldhariduskoolide ja koolieelsete lasteasutuste juhte, keskkonnahariduskeskuste töötajaid, haridusametnikke ja teisi huvilisi.
Kõik konverentsid on tasuta, maakonnakeskustest viib konverentsipaika ja toob tagasi tasuta transport.
Osalemiseks tuleb valida endale meelepärane konverentsipaik ning registreeruda
Konverentsid toimuvad:
10. oktoobril Pärnus, Strand konverentsikeskuses;
17. oktoobril Käärikul, Kääriku Spordikompleksi konverentsikeskuses;
22. oktoobril Rakveres, Rakvere Ametikoolis;
23. oktoobril Kuressaares, Mardi hotelli konverentsikeskuses;
30. oktoobril Tallinnas, Tallinna Ülikooli konverentsikeskuses;
07. novembril Tartus, Dorpati konverentsikeskuses.
Ettekandeid ja töötubasid on võimalik hiljem järelvaadata.
Konverentse rahastab Euroopa Sotsiaalfondi programm „Keskkonnahariduse arendamine“, korraldusliku poole eest kannab hoolt La Pub Konverentsid.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta