Hange koosneb viiest osast ning hõlmab lasteaia-, üldhariduskooli- ja kutsekooliõpetajate, mitteformaalse keskkonnahariduse spetsialistide täienduskoolitust ning õpetajakoolituse õppejõudude täienduskoolitust keskkonna- ja säästva arengu teemadel. Kokku on plaanis koolitada 500 pedagoogi ja 125 mitteformaalse keskkonnahariduse spetsialisti.
- Keskkonnaharidus
- Irmeli Karja
- 19. märts 2013
- Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
Iga osa koosneb omakorda kahest poolest. Esimeses pooles koostatakse vastavalt sihtrühmale täienduskoolituskava ja teises korraldatakse selle kava põhjal koolitused.
„Koolitus loob eeldused arusaamaks, kuidas õpetaja saab kujundada õpilaste teadmisi, hoiakuid ning väärtushinnanguid säästva ja jätkusuutliku arengu valdkonnas ning kuidas vastavaid teemasid metoodiliselt käsitleda,“ sõnab Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja Maris Kivistik.
Koolitused on üles ehitatud koolimeeskondade koolitustena. Lasteaedadest, üldhariduskoolidest ja kutsekoolidest on oodatud koolitustele kuni neljaliikmelisi koolimeeskondi, kus oleks vähemalt üks juhtkonna liige ja kuni kolm erineva ainevaldkonna õpetajat. Õppejõudude koolitusele on oodatud osalema õppejõudusid ja õppekavajuhte ning mitteformaalse keskkonnahariduse spetsialistide koolitusele spetsialiste, kes pakuvad riikliku õppekava välist haridust, mis toeteab riiklike õppekavade rakendamist.
Formaalhariduses töötavate õpetajate ja õppejõudude koolituse maht on 78 tundi ja mitteformaalhariduse spetsialistide koolituse maht on 156 tundi. Koolitustega on plaan alustada oktoobris.
Riigihanke korras tellitakse teenus Euroopa Liidu Sotsiaalfondi programmi "Keskkonnahariduse arendamine" raames.
Lisainfo: Kristjan Sahtel, Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna programmijuht. kristjan.sahtel@keskkonnaamet.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta