Pühapäeval toimunud Oscari-galal kandideeris kuldmehikesele ka mitu keskkonnaprobleemidele keskenduvat dokumentaalfilmi. Kuigi ükski neist ei saa kiidelda võiduga, näitab Oscarile kandideerimine kõrget taset ning aitab filmides käsitletavatele teemadele tähelepanu juhtida.

Järgnevalt teeme silma jäänud nominentidest lühikese ülevaate.

GasLand on visuaalselt provokatiivne film, mille tegemiseks sai režissöör Josh Fox inspiratsiooni iseenda elust. Kui Joshile pakuti raha, et ta lubaks oma Pennsylvanias asuval maalapil gaasi puurida, otsustas mees järgi uurida, millised ohud sellega kaasneda võivad. Gasland dokumenteerib hüdraulilise gaasipuurimise tagajärgi inimeste tervisele ja keskkonnale. Film sai Oscarile kandideerides tunda gaasitootjate viha, kuid kriitikud ja maaomanikud on linateose positiivselt vastu võtnud.


Waste Land läheb pildiga Brasiilia suuruselt teise linna Rio de Janeiro ääremaadele, maailma suurimasse prügilinna. Jardim Gramacho nimelise prügila elanikud otsivad hiiglaslikest jäätmehunnikutest plasti, metalli ja muid materjale, mida saaks rahaks teha. Ameerikas elav Brasiilia kunstnik Vik Muniz võtab jalge alla tee sellele prügimäele, et pildistada inimesi, kelle elu sõltub teiste äravisatud asjadest. Meeliülendav film jutustab loo Munizi kunstiprojektist, milles ta ühendab inimesed, prügi, vaesuse ja keskkonna.


Sun Come Up on dokumentaalfilm Paapua Uus-Guinea Cartereti saartel elavatest inimestest, kes seisavad silmitsi kliimamuutustest tingitud merevee tõusuga. Film keskendub saare-elanike väljakutsetele veetaseme tõusu tõttu elamiskõlbmatuks muutuvalt kodusaarelt lahkumisel. Cartereti elanikud kohtuvad Paapua Uus-Guinea maismaal uut kodu otsides keerulise ja agressiivse kultuuriga. Film heidab kainestava pilgu tulevikus üha tavalisemaks muutuvate „kliimapõgenike“ ellu.


The Warriors of Qiugang räägib tööstuse rusuva reostusekoorma alla jäänud Hiina külaelanikest.  Värskelt avatud tehas ujutab talunik Zhang Gongli põllu üle toksilise heitveega. Kui mees kohtust õigust ei leia, liituvad teised külaelanikud temaga võitluses reostava tööstuse vastu. Film jälgib külaelanike pingutusi, peatamaks keskkonnale ja rahva tervisele tekitatavat kahju, mille taga on maailma põhjatu nälg odavate Hiina kaupade järele. Viieaastane võitlus lähendab kogukonda ja paneb nad mõtlema enda ning oma laste tuleviku peale.