17. veebruaril avas keskkonnaminister Jaanus Tamkivi Keskkonnaministeeriumis EXPO 2010 maailmanäitusel eksponeeritud loodusfotode väljapaneku.

„Looduse pildistamine on Eestis väga heal järjel - meil on materjali, mida fotodele jäädvustada ja meil on ka palju väga häid loodusfotograafe,“ ütles keskkonnaminister Jaanus Tamkivi. „Loodusfotovõistluste, loodusfotoraamatute arvu poolest rahvaarvu kohta oleme üks esimesi riike maailmas,“ märkis minister, täpsustades, et kui näiteks rahvusvaheliselt tunnustatud loodusfotokonkursi „Wildlife Photographer of the Year“ võistlusele saadeti 2009. aastal kokku üle 43 000 foto, siis Eesti „Looduse Aasta Foto“ konkursile saadeti samal aastal enam kui 12 000 fotot.

Näitus oli osa Eesti EXPO paviljoni kultuuriprogrammist ning oli koostatud spetsiaalselt selleks, et tutvustada Eestimaa loodust Shanghais möödunud aastal toimunud maailmanäitusel EXPO 2010. Näitus kajastab Eestimaa looduses toimuvat läbi kolme aastaaja: maikuu algusest kuni oktoobrikuu lõpuni. Fotosid vahetati Eesti paviljonis iga kahe nädala tagant nii, et ühtekokku oli eksponeeritud 36 pilti. Esindatud oli Eestile iseloomulikud maastikud ja kooslused nagu metsad, rabad, järved, niidud ja meri.

Eesti EXPO 2010 peakomissari Toomas Tiiveli hinnangul oli näituse idee näidata Eestimaa loodust aastaaegade vahelduses Shanghai EXPO-l 2010. aastal erakordselt edukas. „Seda said nautida mitmed tuhanded inimesed, kes külastasid EXPO Eesti paviljoni konverentsiala," märkis Tiivel.

Fotode autoriteks on Arne Ader, Meelis Kivirand, Mati Kose, Jaak Põder, Remo Savisaar, Sven Zacek ja Urmas Tartes. Pildid trükkis lõuendile Toomas Tuul.