29. jaanuaril nimetas keskkonnaminister Jaanus Tamkivi Andres Onemari Keskkonnaameti peadirektoriks. Ettepaneku Onemari peadirektoriks nimetamiseks tegi Riigikantselei kõrgemate riigiametnike konkursi atesteerimiskomisjon, valides ta välja 12 kandidaadi seast.

“Andres Onemar on pikaaegse juhtimiskogemusega, ta tunneb meie süsteemi, inimesi ning valdkondi ja suudab Keskkonnaametit hakata sisuliselt juhtima esimesest tööpäevast alates,” ütles keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.

Minister pidas värske peadirektori üheks olulisemaks ülesandeks erinevatest asutustest pärit inimeste ühtseks kollektiiviks liitmist. “See aitab kaasa kogu Keskkonnaministeeriumi valitsemisalas selguse loomisele ja lihtsustab keskkonnateenuste kättesaadavust,” märkis minister.

Andres Onemar kohtub täna ja homme nii ministeeriumi kui ka Keskkonnaameti juhtkonnaga, et tutvuda kõige kiiremat lahendamist vajavate küsimustega ja arutada ameti töökorraldust.

Enne Keskkonnaameti peadirektori ametikohale asumist töötas Andres Onemar Riigimetsa Majandamise Keskuse arendusdirektorina. Ta on sündinud 20. veebruaril 1956. aastal, lõpetanud Tallinna 21. keskkooli ja Eesti Põllumajanduse Akadeemia metsamajanduse eriala. Onemar on töötanud Hiiumaal Putkaste metsaülemana ja Hiiumaa peametsaülemana. Ta on olnud Eesti Metsanduse arenguprogrammi peakoordinaator, RMK asutamise projektijuht ja peadirektor.

Keskkonnaministeeriumi keskkonnateenistuste, Riiklik Looduskaitsekeskuse ja Kiirguskeskuse baasil moodustatud Keskkonnaamet alustab tööd 1. veebruaril. Ametis hakkab tööle 416 inimest, kellest enamik paikneb üle Eesti kuues regioonis. Keskkonnaameti peakontor asub Tallinnas, Narva mnt 7a (endise Riikliku Looduskaitsekeskuse ruumides) ehk samas majas Keskkonnaministeeriumiga.

Esmaspäeval, 2. veebruaril toimub Keskkonnaministeeriumis (Narva mnt 7a, 1. korruse saalis) pressikonverents, kus keskkonnaminister Jaanus Tamkivi, Keskkonnaameti peadirektor Andres Onemar ja tema asetäitjad tutvustavad ameti ülesandeid ja töökorraldust. Kõik ajakirjanikud on oodatud!