Rahvusvaheline projekt YENESIS kutsub üles saartelt pärit või saartel elavaid noori osalema keskkonnaprogrammis, mis annab põhjaliku ettevalmistuse tööks keskkonnahoidlikes valdkondades.
- Keskkonnaharidus
- 16. oktoober 2019
- Foto: Pixabay, CC Public Domain
Projektiga liitudes saavad noored algteadmised tegutsemaks säästva turismi, säästva transpordi, energiatõhususe ja taastuvenergia valdkonnas. Noori ootab nädal aega kestev ettevõtluskoolitus, samuti kolmepäevane õppereis Norra, kuu aega kestev praktika rohevaldkonnas tegutsevas ettevõttes välisriigis, ning pooleaastane praktika sarnases ettevõttes kodumaal. Eestist valitakse programmi osalema 12 noort ja tegevused toimuvad tuleva aasta algusest kuni sügiseni. Programmis osalemine on noortele tasuta.
“Soovitame noortel YENESIS programmi kandideerida, kuna see annab suurepärase võimaluse keskkonnahoidlikesse valdkondadesse sisse elada,” kommenteeris projekti Eestipoolne koordinaator ja Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse nooremekspert Kerli Kirsimaa. “Karjäärivaliku tegemine ei ole tihtipeale lihtne ja otsust tehes tuleb lähtuda ka sellest, kas valitud eriala tagab tulevikus töökoha ja on jätkusuutlik. Valik keskkonnasäästlike valdkondade kasuks seda kindlasti on, kuna arvestab piiratud ressursside ja kliimamuutusega ja püüab tagada ka tulevaste põlvkondade heaolu,” lisas Kirsimaa.
Programmi on oodatud 19-30-aastased vähemalt keskkooli lõpetanud noored, kes on pärit või elavad mõnel Eesti saarel ja kes hetkel ei tööta, ei õpi, ega osale ka ühelgi koolitusel, kuid on huvitud keskkonnateemadest. Samuti on oodatud kandideerima noored, kes juba omavad keskkonna või energeetika valdkonna diplomit, kuid pole veel leidnud erialast tööd. Programmis osalemiseks on vajalik inglise keele oskus.
Lisainfot leiab kodulehel www.sei.org.
YENESIS projekti rahastavad Island, Liechtenstein ja Norra läbi Euroopa Majanduspiirkonna programmi ja Norra tööhõivefondi. Projekti algatajaks on Küprose Energiaagentuur ning partnerorganisatsioone on projektis kokku kaheksast erinevast riigist, sealhulgas Eestist. Projekti Eestipoolne partner on Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta