Keskkonnaministeerium pikendas keskkonnasõbraliku kohaliku omavalitsuse konkursile taotluste esitamise tähtaega kuni 31. maini. „Ootame kõiki keskkonnasõbralikke omavalitsusi osalema. Seoses tähtaja pikendamisega on kohalikel omavalitsustel võimalik kandideerimine täpsemalt läbi mõelda,“ ütles keskkonnakonnakorralduse osakonna nõunik Kadri Koemets.

Kandideerimiseks tuleb esitada elektrooniline ankeet veebikeskkonnas www.keskkonnatunnustused.ee hiljemalt 31.05.2021 südaööks.

Konkursi eesmärk on tunnustada neid kohalikke omavalitsusi, kes väärtustavad looduskeskkonda, suurendavad elanikke keskkonnateadlikkust ning vähendavad tegevusest tulenevat negatiivset keskkonnamõju. Meie ühine eesmärk on tagada parem elukeskkond ja selle kujundamisel on oluline roll kohalikel omavalitsustel.

Keskkonnakonkurssi korraldatakse juba teist korda. Sellel aastal on konkurss sõltuvalt omavalitsuse elanike arvust jagatud kaheks. Mõlema kategooria võitjad saavad kuni 25 000 eurot ja lisaks õiguse kasutada keskkonnamärki „Aasta keskkonnasõbralik kohalik omavalitsus“.

Mullu valis žürii keskkonnasõbralikuimaks omavalitsuseks Saaremaa valla.