SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) kuulutab välja 2014. aasta teise taotlusvooru keskkonnaprogrammist toetuste taotlemiseks. Taotlemine käib läbi elektroonilise infosüsteemi KIKAS ning taotluste esitamise tähtaeg on 21. august.
- Majandus
- 28. juuli 2014
Voorus on võrreldes eelnevatega mitmeid uuendusi. Täpsustatud on nii programmide eesmärke, tegevusi kui ka finantseerimise ja riigiabi korda. Uuenduste eesmärk on selgem ja lihtsam taotlemise protsess ning toetuste fokusseeritus.
„Toetuse saaja jaoks läheb nii mõnigi asi lihtsamaks. Näiteks saavad haridusasutused taotleda toetust õppeprogrammide või laagrite läbiviimiseks etteantud tingimustel lihtsustatud korras,“ ütles KIKi nõukogu esimees keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus. Kõik see säästab nii taotleja kui ka taotluse hindaja ressursse.
Toetuse aluseks oleva keskkonnaministri määruse, finantseerimiskorra ja muu taotlejale vajaliku info leiab KIKi kodulehelt. Prioriteetsed tegevused ja valdkonnad, milleks haridusasutused saavad lihtsustatud korras toetust taotleda, on ära toodud Keskkonnaministeeriumi kodulehel.
Keskkonnatasudest Eesti riigieelarvesse laekuv raha investeeritakse KIKi keskkonnaprogrammi kaudu kümnesse valdkonda: kalandus, veemajandus, jäätmekäitlus, looduskaitse, metsandus, keskkonnakorraldus, merekeskkond, maapõu, atmosfääriõhu kaitse ja keskkonnateadlikkus. Iga KIKi suunatud euro peab kaasa tooma suurima võimaliku positiivse keskkonnamõju Eesti inimeste, terve elukeskkonna ja riigi ressursisäästliku arengu heaks.
KIKil on esindused kõigis maakondades ning küsimuste tekkimisel tasub nõu pidada maakondlike koordinaatoritega. Kõigi KIKi töötajate kontaktid leiab kodulehelt.
2014. aasta esimeses taotlusvoorust sai KIKi nõukogu otsusega toetust 462 projekti kogusummas 20,7 miljonit eurot. Ülevaade toetatud projektidest SIIN.
KIK hoiab tervet elukeskkonda, väärtustab puhast loodust ning säästvat arengut. Juhtiva keskkonnaabi ja -investeeringute suunajana rahastab KIK erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Kokku on KIKist neljateistkümne aastaga toetust saanud üle 16 tuhande projekti.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta