Kolmapäeval, 14. veebruaril kogunes keskkonnaministri metsandusnõukogu, kes arutas uue kümnendi metsanduse arengukava algatamise töörühma kuuluma hakkavate liikmete, alusuuringute vajaduse ning lähteülesande koostamise protsessi ajakava üle.
- Arvamused
- 16. veebruar 2018
Keskkonnaminister Siim Kiisleri sõnul on uue kümnendi metsanduse arengukava koostamise puhul väga oluline, et kogu protsess oleks läbipaistev ja avalik. „Protsessi peavad olema kaasatud erinevad huvigrupid, nii et aruteludes oleksid tippspetsialistid ja teadlased, kes esindavad nii ökoloogilist, sotsiaalset, majanduslikku kui ka kultuurilist aspekti,“ pidas minister Kiisler hea metsanduse arengukava koostamiseks aluseks mitmekülgset ja laiahaardelist kaasatust.
Metsandusnõukogul on uue arengukava koostamisel oluline nõu andev funktsioon, aidates keskkonnaministril langetada otsuseid, kus oleks parimal võimalikul moel arvestatud kõikide huvigruppide vajaduste ja soovidega. Metsandusnõukogu koosneb metsanduse erinevaid huvisid esindavatest ekspertidest ja riigiametnikest. „Me otsime uue arengukava koostamisel ühiskondlikku kokkulepet, kus oleksid läbi vaieldud ja arutatud kõik metsandusega seotud probleemid ning leitud neile tasakaalustatud ja toimivad lahendused,“ kirjeldas keskkonnaminister oma ootusi uueks arengukavaks.
Arengukava eesmärk on saavutada ühiskondlik kokkulepe metsade jätkusuutliku majandamise suunamiseks, arvestades nii sotsiaalseid, majanduslikke, keskkonnakaitselisi kui ka kultuurilisi aspekte. Jätkusuutlik metsamajandus tähendab metsade kasutamist nii, et see tagab nende elustiku mitmekesisuse, tootlikkuse, uuenemisvõime, elujõulisuse ja potentsiaali ning võimaldab metsadel ka tulevikus teisi ökosüsteeme kahjustamata täita oma mitmekülgseid funktsioone.
Metsandusnõukogu kohtumisel tutvustati arengukava koostamise ajakava ning arutati milline saab olema erinevate institutsioonide roll selles protsessis. Samuti diskuteeriti kes oleksid parimad võimalikud tippspetsialistid ja teadlased, aga ka metsaomanike ja riigi esindajad, kes hakkaksid kuuluma metsanduse arengukava algatamise töörühma. Nimelt selgitab arengukava algatamise töörühm kõigepealt välja metsanduse lahendamist vajavad probleemid ning koostab lähteülesande, mille põhjal teeb Keskkonnaministeerium Vabariigi Valitsusele metsanduse 2021.-2030. aasta arengukava koostamise ettepaneku.
Metsandusnõukogu kohtumisel arutati ka metsanduse arengukava koostamiseks tellitavate alusuuringute vajadust ning nende läbiviimise protsessi.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta