Elektriautode jagamisettevõte Elmo võitis Keskkonna Investeeringute Keskuse (KIK) korraldatud lühirendi pakkumise hanke, mille tulemusel hakkavad asutuse töötajad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Valgas ja Võrus töösõite tegema Elmo keskkonnasõbralike masinatega.

Leping sõlmiti 24 kuu pikkuseks perioodiks, mida on hankija soovil võimalik pikendada 12 kuu võrra.

„KIK on autojagamise ja elektriautode eelistamisega eeskujuks teistele riigiasutustele ja loodan, et reaalse kogemuse saamise mõjul laieneb autojagamisteenuse kasutamine ka riigi prioriteetidesse,“ ütles Elmo tegevjuht Enn Laansoo Jr.

KIK hankis teenusepakkujatelt nii mobiilirakenduse põhist kui ka ettetellimisega tavarenti. Elmo on pakkunud äpipõhist keskkonnasõbralike autode jagamist juba 10 aastat ning üle pooleteise aasta ka lühirenti auto kliendi ukse ette toomisega. Auto kliendini toimetamiseks on ettevõte viimased kolm aastat arendanud kaugjuhitavat tehnoloogiat. Elmo on maailmas esimene, kes on toonud kaugjuhitavad autod reaalsesse teenusesse ja planeerib sellega ka KIK töötajaid teenindada.

KIKi juhataja Andrus Treieri sõnul on üle Eesti paikneva organisatsioonina vaja KIKi töötajatel teha projektide paikvaatlusi väga erinevates kohtades. „Vastutustundliku asutusena mõõdame oma organisatsiooni jalajälge ning peame oluliseks, et saaksime seda töösõitude osas hoida võimalikult madalana. Seepärast oli oluline leida partner, kes pakuks elektriautode renditeenust ja seda ka väljapool Tallinna.“

Elmo autopargis on kokku üle saja elektriauto ja lisaks hübriidmootoriga autod mugavateks pikemateks sõitudeks, ettevõttel on üle 22 000 registreeritud kasutaja. Ettevõttel on kavas oma masinaparki kasvatada sel kevadel veel 15 elektriauto võrra, suvel järgmised ja komplekteerimisel on 20 järgmist kaugjuhitava tehnoloogiaga varustatud autot.

Elmo on Eesti ettevõte, kelle peamiseks tegevusalaks on kaugjuhitava auto innovatiivse deeptech tehnoloogia arendamine (vt elmoremote.com) ning keskkonnasõbraliku sõidukijagamisteenuse pakkumine (vt elmorent.ee). Elmo on esimene vastutustundliku kvaliteedimärgisega autorendi ettevõte Eestis.