20 novembril kell 18 esitletakse Räpina Loomemajas topelt-DVDd kolmandast võrukeelsest laulu- ja rahvapeost Uma Pido, mis peeti tänavu juunikuu algul Võrus.

Uma Pido tegemisi kajastatakse kahel DVD plaadil. Esimene plaat näitab peo ettevalmistusi. Peoeelsel päeval toodi pühast Võhandu jõest vett, millega peakontserdil pühitseti võrokeste uus, valge kaheksakannaga metsaroheline lipp.

Veel näeme, kuidas kirjamees Contra jookseb enne pidu sellesama lipuga maha kaheksakordse maratoni – seitsme päevaga 333 kilomeetrit. Esimene film annab ka ülevaate peopäeval peetud kirikuplatsi laadast ja peo peaproovist.

Teisel plaadil näeme otsast lõpuni 1. juunil toimunud peo peakontserti, kus laulis kokku 3600 lauljat; pealtvaatajaid oli 4500.

DVD esitlusel astuvad üles Räpina kammerkoor, Aapo Ilves, Contra (kes näitab, et on endiselt vormis!), Urmas Kalla ja teised. Üles seatakse ka kolmanda Uma Pido sümbolpill – kivipill. „See pidu on korraga kolmanda Uma Pido otste kokkusõlmimine ja soe taaaskohtumine Uma Pido sõpradega,“ ütleb III Uma Pido korraldanud Ursula Zimmermann.

Koos kolmanda Uma Pido DVD-ga esitletakse ka uut võrukeelsete lauludega koorilaulikut „Om laul, miä kokko köüt“. Vihikus on 40 võrukeelset laulu koos nootidega nais-, mees- ja segakooridele.

Uma Pido DVD tegemist toetas Piiriveere Liider LEADER programmist. Lauluvihiku kokkuseadmist ja trükkimist toetas Kultuurkapital.

Kolmanda Uma Pido DVD ja koorilauliku „Om laul, miä kokko köüt“ väljaandja on Võro Selts VKKF.