Laupäeval, 30. mail toimuval Maailmapäeval astub peaesinejana lavale Kongost pärit räppartist Baloji. Tema modernset ja sageli ühiskonnakriitilist loomingut iseloomustavad traditsioonilised Aafrika rütmid segatuna reggae, funki, R&B-i ja souliga.

Euroopa arenguaasta puhul Eestis esinev võluri hüüdnime (Baloji tähendab Suahiili keeles võlurit) kandev artist on huvitava taustaga. Kongo Demokraatlikus Vabariigis sündinud prantsuse keeles räppiv hip-hop staar kasvas üles Belgias, kuid nii muusikus endas kui ka tema loomingus peegeldub nii Euroopa kui ka Aafrika identiteet.

Arengukoostöö Ümarlaua juhi Piret Hirve sõnul tõmbab Baloji oma muusikaga tähelepanu olulistele ühiskonnaprobleemidele. „Kongo juurtega Baloji räpib jõuliselt ühiskonda laiemalt puudutavatest teemadest – näiteks aafriklase kui immigrandi elustiilist ning Kongo ajaloost ja tänapäeva probleemidest riigis.“

Kuula Baloji hitte siit!

Vaata kes veel esinevad Maailmapäeval!

Maailmapäeva korraldab Arengukoostöö Ümarlaud, toetab Euroopa Komisjon ja Välisministeerium humanitaarabi ja arengukoostöö vahenditest.