Eesti suurimale äriideede konkursile Ajujaht esitati sel korral kokku 341 ideed, mis on 32 võrra rohkem kui möödunud aastal. Viimati esitati Ajujahile nii palju ideid kaheksa aastat tagasi. Tallinlased esitasid tänavu 65 protsenti rohkem ideid kui mullu.
- Ettevõtlus
- 8. november 2017
Ajujahi ellukutsuja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse esimehe Alo Ivaski sõnul näitab esitatud ideede arvu suurenemine inimeste kasvavat huvi ettevõtluse vastu. „Ajujahil on Eesti ettevõtlussektoris täita kindel roll, mis on aastatega üha olulisemaks muutunud. Loodame ka sel hooajal näha põnevaid või lausa maailma muutvaid ideid ning toetada nende arengut nii konkursi ajal kui pärast konkursi lõppu,” ütles Ivask.
SEB Grupi innovatsioonijuht Mart Maasik rääkis, et Ajujahi panuse olulisus seisneb just selle eri vormide toetamises. „SEB on kahel eelneval aastal andnud välja eriauhinda ideele, mis lahendab ühiskondlikke ja sotsiaalseid probleeme. Ajujahil neist ideedest puudust ei tule ja meeldiv on näha, et ideid sotsiaalseteks ettevõteteks esitatakse üle Eesti paljudest erinevatest piirkondadest,” ütles Maasik.
Elisa Eesti tegevjuhi Sami Seppäneni sõnul oli eelmise aasta kogemus Ajujahi suurtoetajana positiivne ja sisukaid koostööprojekte loodetakse ka tänavu. „Elisa jaoks on oluline panustada innovaatiliste lahenduste loomisesse, mis kasutajatele ka päriselt korda lähevad. Koos Ajujahiga otsime muuhulgas lahendusi, mis kasutaks ära peatselt loodava 5G võrgu võimalusi ja potentsiaali. Ideid koguneb kindlasti ka sel aastal lennukaid, ent eriliselt soovime aidata tiime, kel on ka ambitsiooni ja oskuseid mõte mentori abiga ellu viia. Eelmisel aastal tõime Elisasse enda lahendust proovile panema isikutuvastussüsteemi loova MARKUSe ja usume, et seesuguseid sisukaid koostööprojekte sünnib ka tänavu,” rääkis Seppänen.
Enamik ideedest tuli Tallinnast ja Harjumaalt, vastavalt 175 ja 54 ideed. Tartumaalt esitati 54, Pärnumaalt 16, Lääne-Virumaalt 8, Viljandimaalt 6, Võrumaalt 6, Ida-Virumaalt 5, Jõgevamaalt 4, Valgamaalt 4, Põlvamaalt 3, Läänemaalt 2, Saaremaalt 2, Järvamaalt 1 ja Raplamaalt 1 ideed.
Kõikidest ideedest pärineb 99 info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, 48 tööstuse ja disaini, 23 turismi- ja teenusmajanduse, 34 sotsiaalse ettevõtluse, 22 tervise ja biomeditsiini, 17 loomemajanduse ning 30 energeetika ja keskkonna valdkonnast. 68 ideed liigitati muu kategooria alla.
Eesti suurima äriideede konkursi ellukutsuja on EAS, partner SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks neile toetavad Ajujahti Elering, Levira, Tehnopol, advokaadibüroo Triniti, Ülemiste City, Harku vald, Hiiu vald, Pärnu linn, Saue vald, Tallinna linn, Tartu linn, Viimsi vald ja Võrumaa omavalitsuste liit. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.
Tutvu Ajujahi varasemaid hooaegasid tutvustavate artiklitega Bioneeris!
- Ajujaht 2018
- Ajujaht 2017
- Ajujaht 2016
- Ajujaht 2015
- Ajujaht 2014
- Ajujaht 2013
- Ajujaht 2012
- Ajujaht 2011
- Ajujaht 2010
- Ajujaht 2009
- Ajujaht 2007-2008
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta