Ajujahi keskkond on ideede esitamiseks avatud. Konkursi võitja selgub Ajujahi finaalsaates ETV otseeetris 2016. aasta mais. Ajujahi auhinnafind on 60 000 eurot, millest vähemalt pool saab endale võitja!

Äriideid on oodatud esitama kõik, kuid peamiseks sihtgrupiks on üliõpilased ning töötavad spetsialistid, kes soovivad karjäärimuutust või kaaluvad ettevõtte loomist. Ainus tingimus on, et esitatud äriideega pole teenitud tulu viimase 6 kuu jooksul enne 25. oktoobrit.

Ajujahile on oodatud ideed kõikidest valdkondadest. Kuigi viimastel aastatel on esitatud hulganisti infotehnoloogiat puudutavaid ideid, on Ajujahi finaali jõudnud ideed pärinenud väga erinevatest tööstusharudest. Sealjuures sai MTÜ Abikäsi tuule tiibadesse juht Ajujahi kaudu – sotsiaalset ettevõtlust puudutavad ideed on samuti oodatud.

Uus hooaeg algab muutustega

Ajujahi üheksas hooaeg algab muutustega. Uut hooaega juhib uus saatejuht ning vahetumas on ka Ajujahi visuaalne identiteet. Ajujahi eestvedajaks on jätkuvalt EAS. Milleks muutused vajalikud on?

Ajujahi seniste tegevusaastate jooksul on muutunud konkursi sihtrühm, rääkis EASi ettevõtluse ja ekspordi keskuse direktor Tea Danilov. “Visuaalse identiteedi muutus on selle muutuse peegeldus,” ütles Danilov. Aga miks peaks inimesed pärast kaheksat hooaega endiselt soovima Ajujahil osaleda?

Danilov andis mõista, et Ajujaht pakub mänguväljakut, kus osalejad saavad oma ideed turvalises keskkonnas proovile panna. Ta lisas, et Ajujahi oluliseks lisaväärtuseks on endiselt sotsiaalne kapital – osalejatele pakutakse kõrgtasemel mentorlust ja erinevaid koolitusi, mis aitavad oma äriideed arenda, samuti tutvuvad alustavad ettevõtjaid võimalike koostööpartneritega.

Tutvu Ajujahi varasemaid hooaegasid tutvustavate artiklitega Bioneeris!