IKEA Tallinna kauplus on juba rohkem kui aasta pakkunud Eesti elanikele ainulaadset ostukogemust. Eesti elanikud on kaupluse hästi vastu võtnud ning enim nõutud toodete seast leiab nii kööke, riidekappe kui ka voodeid. Kaupluse avamisest saati on söödud 4,6 miljonit liha- ja taimset palli.

  • Ettevõtlus
  • 29. september 2023
  • Foto: Ikea salatikonteiner / IKEA

„Ainulaadne tootevalik, taskukohane hind, kõrge kvaliteet, hea disain ning funktsionaalsed lahendused kodudesse – see on see, mida IKEA pakub ja mida on meil õnnestunud Eesti turule edukalt tuua. Eesti elanike ostukäitumine näitab, et IKEA toodete vastu on suur huvi,“ rääkis IKEA Eesti turu juht Marko Põder.

 

Populaarseimad tooted Eesti elanike seas: köögid, riidekapid, voodid

 

IKEA Eesti kodukülastused ja külastajate ostuotsused näitavad, et Eesti elanike kodudes on eelistatuim sisekujunduse stiil traditsiooniline, skandinaavialik lähenemine. „Eesti elanikel on väga head kodusisustusalased teadmised. Siinsed kodud on funktsionaalsed ja esteetilised ning disainielemendid on erinevate põhiruumide ehk köök, elutuba, magamistuba  vahel tasakaalus. Eesti kodudes paistab ka silma uue ja vanema mööbli kombineerimine ning loomuliku heleda puidu eelistamine nii mööbli kui ka põrandamaterjalide puhul. Samas on ka valdkondi, mida saaks veel parandada. Üheks selliseks on kodudes sobivate hoiulahenduste leidmine,“ selgitas Põder.

IKEA Eesti turu juhi sõnul on Eesti elanikud väga hästi vastu võtnud ka IKEA planeerimisteenuse ning kasutavad seda võimalust üha enam. “Oma kodusisustusideede realiseerimiseks kasutatakse palju IKEA spetsialistide professionaalset abi. Eestlased on aina enam huvitatud lahendustest ja toodetest, mis aitavad kodu erinevates paikades asju organiseerida ja hoiustada. Just sellega vajatakse enim meie sisekujundajate abi,” selgitas Põder. 

Kõigist toodetest armastavad Eesti elanikud enim valgeid METOD kööke, PAX valgeid garderoobisüsteeme, HEMNES voodeid ja kummuteid ning TROFAST hoiusüsteeme. Viimaseid eelkõige lastetubade jaoks.

Eesti inimeste eelistatuimad majapidamistooted on OFTAST taldrikud, BÄSTIS riidepuhastusrull, IKEA 365+seeria toiduainete säilitusnõud ning SPRUTTIG ja BUMERANG riidenagid. Eestli elanikud ostavad ka innukalt erinevaid taimi.

 

Rootsi restorani populaarseim roog on lihapallid

 

IKEA kauplust külastatakse kõige enam nädalavahetusel .„Laupäeval ja pühapäeval külastab IKEA poodi rohkem inimesi, sest see on vaba päev kogu perega koosolemiseks. Kaupluses soovitakse ammutada inspiratsiooni oma kodu jaoks ning samas tutvuda praktiliste ja taskukohaste näidetega, kuidas mööblit omakodus planeerida ja paigutada. Samuti naudivad pered lastele pühendatud meelelahutusalasid, nagu Smålandi mängutuba, ja hommiku- või lõunasööki Rootsi restoranis,” sõnas Põder.

Eesti elanikud on Rootsi maitsed väga hästi vastu võtnud. Alates IKEA Eesti kaupluse avamisest on Rootsi restoranis söödud ligi 2,8 miljon ikoonilist liha-, kana-, taime- ja köögiviljapalli. Lisaks on Rootsi toiduturul müüdud enam kui 1,7 miljon lihapalli, mis näitab, et neid valmistatakse hea meelega ka kodudes. Eesti elanike seas on populaarseimad traditsioonilised lihapallid, millele järgnevad kanalihapallid. “Kes liha ei söö või soovib seda aeg-ajalt jätkusuutlikuma variandi vastu vahetada, naudivad taimepalle, mis maitsevad nagu liha,” lisas Põder.

Loost ei selgu, kui palju on müüdud mitteikoonilisi lihapalle või taimseid palle. Kuid need on poe restorani valikus olemas.