1. novembril kogunevad keskkonnavaldkonna spetsialistid ühes ettevõtjate ja teadlastega uudse vormiga lõunasessioonil, et arutleda ökoloogilise kriisi ja kliimamuutuste valguses pakiliseks saanud probleemide üle. Kuidas mõjutab planeeti antropotseen, mil maailma valitseb inimene? Mille eest hoiatavad inimkonda 15 000 teadlast üle maailma? Mis ühendab Amazonase vihmametsa ja räime? Kuidas tagada kestlikkus nautides, mitte kannatades?

Arutelu: “Antropotseen - kuidas süüa ja kestma jääda?” toimub 1. novembril Tallinnas Arhitektuurikeskuses.

Lõunane vestlusring, mis erutab maitsemeeli ja mõtet, juhatab ühtlasi sisse Baltimaade vanima veganmessi - Taimetoidumess 2018. Vestluse eel pakub maitsvat lõunat Elujanu – menüüs on falafelivräpp ja smuuti.

Paneelis osalevad:

Gustaf Söderfeldt, endine mahelihatootja, Rootsi esimene veganfarmer. Rootsi meedias tuntud Söderfeldt kõneleb oma kogemuse põhjal loomadest loobumise tagamaadest ning uut tüüpi põllumajanduse võimalikkusest ja talupidamise tulevikust. Gustaf teeb ettekande ka Taimetoidumessil 3. novembril.
Marjukka Porvari, Läänemere projektide juht John Nurmisen Sihtasutuses; üks uue, soomlaste poolt loodud Läänemere ökoloogilise jalajälje kalkulaatori juhtgrupi liikmetest. Porvari räägib Läänemere olukorrast ja tarbijakäitumise mõjudest.
Liina Remm, PhD, Tartu Ülikooli zooloogia osakonna teadur, looduskaitsebioloog, kes kirjutas ühena 15 000 teadlasest alla inimkonna hoiatusele ökoloogilise kriisi eest. Remm vaatleb keskkonna olukorda ja ökoloogilist kriisi maailmas.
Urmet Haas, ettevõtja, Kalamaja kogukonnaköögi ja vegan toiduauto Elujanu eestvedaja. Haas toob näiteid lahendustest, mida kasutab oma töös ise ja soovitab teistelegi.

Vestlust modereerib keskkonnaaktivist Züleyxa Izmailova. Vestlus toimub inglise keeles. Vestluse kuulajad saavad pärast arutelu kaasa moonakoti Eesti Vegan Seltsilt, mis sisaldab vajalikku väiksemaks ökoloogiliseks jalajäljeks.

Eesti Vegan Seltsi juhatuse liikme Kadri Siku sõnul on keskkonnahoid üks olulisematest veganiks hakkamise põhjustest eetika ja tervise kõrval. “Maailmas, kus ökoloogiline kriis on käegakatsutav ja silmaga nähtav, kus toimub pidev kliima soojenemine ja ökoloogiline tasakaal on häiritud, tuleb igal tarbijal mõelda ka oma valikute - toitumise, elustiili ja mõtteviisi - peale. Usume, et arutelust saab mõtteainest ja pärast vestlust naasta igapäevaellu ja teha ökoloogilises plaanis paremaid ja kestlikumaid valikuid,” loodab Sikk.

Lõunasessioon toimub 1. novembril kell 12:00 Arhitektuurikeskuses (Põhja pst 27a, Tallinn). Sündmusel osalemiseks tuleb end registreerida Eesti Vegan Seltsi lehel. Lõunasessiooni toetavad Rootsi Instituut ja Eesti Vegan Selts.