KIK pani kokku infokogumiku, mis on abiks üldhariduskoolidele ja lasteaedadele keskkonnahariduslikele projektidele toetuse taotlemisel.

Infokogumiku leiab nii KIKi kodulehelt kui ka keskkonnaameti korraldavatelt keskkonnahariduse maakondlikelt konverentsidelt. Konverentsidel astuvad üles ka KIKi esindajad. Esimene konverents toimub täna Pärnu kutsehariduskeskuses.

„Üritus on hea võimalus õpetajatele, et KIKi spetsialistidega otse suhelda,“ ütles KIKi keskkonnaprogrammi üksuse juht Heiko Põdersalu. „Kuna järgmise taotlusvooruni on jäänud vaid mõned kuud, siis on mõistlik ettevalmistustega juba täna alustada. Kui projekt on hästi läbimõeldud ning taotlemisega seonduv endale selgeks tehtud, läheb kogu protsess ladusamalt ja on ka suurem tõenäosus toetust saada, “ ütles ta.

Järgmised keskkonnahariduse maakondlikud konverentsid toimuvad Haapsalus, Väimelas, Tallinnas, Jõhvis ja Tartus. Täpsem kava ja registreerumine keskkonnahariduse veebilehel.

KIK toetab hetkel keskkonnahariduslikke tegevusi Eesti keskkonnaprogrammi vahenditest. Alates 2014. aasta suvest on üldhariduskoolidel ja lasteaedadel taotlemine lihtsam ja kiirem, kuna etteantud tingimustel õppeprogrammide või laagrite läbiviimiseks saab toetust taotleda lihtsustatud korras. Esimesed uue, lihtsustatud korra järgi toetuse saajad selguvad novembri lõpuks.

Järgmine keskkonnaprogrammi taotlusvoor on kavas välja kuulutada 2015. aasta alguses.