Kellele vürtsid meeldivad saab proovida ühte põnevat retsepti ning ise valmistada loodusliku ja tervendava antibiootikumi. Sattusin sellise isuäratava sissejuhatuse peale lugedes ühe tuntud tervisliku toitumise õpetaja kodulehte. Eelmisel talvel katsetasin taolist retsepti aga ravimisegu muutus väga imelikuks venivaks vedelikuks ning käiku see ei läinudki.
Vürtsid on mulle alati maitsenud, neid on kasutatud algusaegadest alates nii toiduvalmistamisel kui ravi eesmärgil. See terav-magus-hapu ravim tõstab immuunsust ning hoiab külmetus- ja viirushaigused eemal. Vaja läheb:
100 ml sidrunimahla
2 spl mett
1 küüslauguküüs
2 spl jahvatatud ingverit
½ spl jahvatatud kaneeli
½ spl kurkumit
½ spl Cayenne pulbrit
¼ tl musta pipart
Alustuseks vala sidrunimahl väiksesse purki ja lisa mesi, sega hoolikalt kuni mesi on lahustunud. See võib võtta natuke aega, eriti kui mesi on veidi tahkem ja sidrunid võetud otse külmkapist. Suru küüslauguküüs läbi küüslaugupressi ja lisa segule. Seejärel lisa kõik vürtsid. Sega hoolikalt.
Vürtside segunemine võtab aega, sest suur hulk vedelikku ei lase protsessil väga kiiresti toimuda. Lase seista 3 – 4 tundi toatemperatuuril, seejärel keera kaas peale ja hoia külmkapis. Selle aja peale on terve elamine vürtsisegu lõhna täis, mis ongi hea, sest ka küüslaugu aurud on antibakteriaalse toimega – nii et las natuke toimetavad elamises.
Tõstsin purgi külmikusse ja jäin lootma, et sel korral segu klimpi ja venivaks ei muutu. Peale soojas seismist jäi see ikka natuke vedel aga siiski normaalse konsistentsiga. Külmikus seismisega on läinud veidi tahkemaks ja põhja on ladestunud tahkemad osakesed aga õnneks ei muutunud see venivaks.
Profülaktikaks tuleb võtta 1 teelusikas hommikul tühja kõhuga.
Kui haigus juba kimbutab, siis võtta 1 supilusikas kolm korda päevas enne sööki.
Antud segu pole sobiv väikestele lastele!
Selle ravisegu miinuseks on suhteliselt kallis hind. Oleneb muidugi sellest, mis koduses majapidamises juba olemas on, aga minul kulus ikka teatud summa, et puuduolevad komponendid poest osta. Seega ootused rohu toimivuse osas olid sel hetkel kõrged.
Veebruar on teada-tuntud viiruste ja muude haiguste levimise kuu, nii et ma üldse ei üllatunud, kui ühel hetkel oligi kurk valus ja pea paks. Proovisin siis kohe uue ravimi järgi. Alustasin hommikul ühe supilusikatäiega tühja kõhu peale. Maitse mulle meeldis, kuna armastan vürtse. Küüslaugu lõhn väga kauaks juurde ei jäänud – jõin kohvi peale ja sõin ühe võileiva ning tööle jõudes polnud küüslaugu lõhnadest mingit jälge.
Tuleb tunnistada, et veidi pelgasin tühja kõhuga niivõrd vürtsikat ja küüslaugust segu võtta, sest see võiks maole hakata. Minu üllatuseks aga ei tundnud ma ühelgi korral mao piirkonnas ebamugavat tunnet, rääkimata kõrvetistest jm taolisest. Kellel vähe tundlikum kõht või magu, võiks proovida segu võtta peale sööki.
Esimesel kahel päeval kui mul olid selged haigusnähud (nohu, köha, valus kurk ja valutav pea) võtsin 1 spl kolm korda päevas aga ei märganud mingit kiiret või erilist toimet. Samas seisund hullemaks ka ei läinud ja palavik mul ei tõusnudki.
Nüüdseks on haigusnähtude ilmnemisest möödas seitse päeva ja mul pole absoluutselt mingeid jälgi tõvest ega järelnähtusid nohu või köha näol. Tavaliselt jääb mind peale mõnda viirushaiguse põdemist veel mõneks ajaks piinama köha. Sel korral seda ei juhtunud.
Olen seda ravimit võtnud paar päeva ka peale sümptomite kadumist lihtsalt profülaktika mõttes ja sellega on ka purk peaaegu tühi. Kindlasti kasutan sama nippi edaspidi nii viirushaiguste kõrgperioodil profülaktikaks kui ka juba haigeks jäädes kiirema paranemise eesmärgiga.
Muidugi võib siin rolli mängida ka see, et mind kimbutaski kergemat sorti viirus, mis oleks nagunii ka ilma ravimita ise mööda läinud. Mine tea! See väike kahtlus jääb mind kummitama järgmise korrani, kui jälle haigeks peaksin jääma – siis saab selle ravisegu toimet uuesti proovile panna!
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta