Kultuurikatel on praegu küll veel ehitusobjekt, kuid sihtasutus on juba alustanud Kultuurikatla platvormi käivitamisega ja soovib koondada põnevaid ideid ja tegijaid ka selleks suveks Katlaaeda lootuses, et sellest kasvab välja pikaajaline partnerlus. Seepärast kuulutame välja Katlaaia ideekonkursi.

Euroopa kultuuripealinna aasta jooksul tehti algust Katlaaia projektiga, mille tulemusena said tehtud vajalikud heakorratööd – korjati kokku prügi, korrastati hooneid ja jalgteid, rajati peenramaad ja loodi esialgne infrastruktuur. Ka sel aastal soovime me Katlaaia hoida suve läbi kõigile huvilistele avatud ja aktiivselt  kasutatuna, luua sellest pesa paljudele põnevatele ideedele.

Katlaaed kultuurikatel

Milliseid ideid ja ettepanekuid me ootame?

Katlaaia ideekonkursiga soovime leida programmipartnerid, kes töötaks välja ideed ning lähtuvalt ideedest teostaks avalikke kultuurilisi, hariduslikke ning sotsiaalseid tegevusi osaliselt hoonestatud krundil aadressiga Põhja pst 35, mille pindala on 5950m², sh hoonestatud ala 4700m².

Katlaaed peaks olema publikule avatud 27. maist kuni 30. septembrini 2012.

Ootame ideid nii ühekordseteks sündmusteks kui pikemaajalisteks projektideks:

  • Kultuurilised ideed - kontserdid, etendused, näitused, kinoseansid, kirjandusõhtud jms, eriti oodatud on tavapäratud formaadid, mis meie üleüldist kultuuriruumi oma uudsusega rikastaks  ja omanäolisemaks muudaks.

  • Hariduslikud ja teaduslikud ideed – erinevatele sihtrühmadele mõeldud töötoad, koolitused, seminarid ja muud avatud õppe formaadid.

  • Sotsiaalsed ideed – eriti on oodatud ideed kogukonnaaia rajamiseks Põhja pst 35 alale, aga ka kõik teised ideed, mis on seotud kogukondlike ja sotsiaalsete tegevustega (kohvik, laste mänguväljak jne).

Katlaaed kultuurikatel

Taotluste esitamise tähtaeg on 13. aprill 2012.

Konkursil on oodatud osalema üksikisikud, grupid, ühendused, koostöövõrgustikud, ettevõtted ja organisatsioonid, kellel puudub maksuvõlg.

Mis laekunud ideedest saab?

Konkursi läbiviimiseks on moodustatud žürii, mille liikmed hindavad ideid lähtuvalt oma eriteadmistest ning teevad ettepaneku, kellega sõlmida leping idee teostamiseks. Konkursi tulemused avalikustame aprilli lõpus SA Tallinna Kultuurikatel kodulehel. Konkursi võitjatega sõlmib konkursi väljakuulutaja ja Põhja pst 35 territooriumi haldaja SA Tallinna Kultuurikatel lepingu.

SA Tallinna Kultuurikatel pakub konkursi võitjale omalt poolt tegevuste läbiviimiseks tähtajalist tasuta territooriumi kasutuslepingut, sise– ja väliskommunikatsiooni tuge ja projektijuhtimise konsultatsiooni ning kontakte.

Vaata lisa: www.tallinn2011.ee/katlaaia_ideekonkurss