28.09 – 4.10.2015 korraldab MTÜ Oma Pere koos mitmete koostööpartneritega lapsendamise nädala „Lapsendamine – perekond, päritolu, pärand“. Kontserdi, seminaride ja arutelude kaudu soovitakse anda rohkem teavet selle kohta, mida tähendab lapse elama asumine uude perekonda nii lapse kui ka perekonna jaoks.
- Inimene, kogukond, ühiskond
- 28. september 2015
Eesti peredes elab 2014. aasta seisuga 954 lapsendatud last. MTÜ Oma Pere tegevjuht Sigrid Petoffer on veendunud, et lapsendamine on lapse parimates huvides. Inimesed, kellel erinevatel põhjustel pole võimalik endal lapsi saada, oskavad väärtustada lapse kasvatamist oma perekonnas.
Lapsendada saab last, kellel on katkenud side päritoluperega. Vaatamata sellele on täna pered valmis lapsega rääkima tema päritolust ja lapse kasvades toetavad tema vajadust kohtuda sünniperega. „Tihti osutub see aga võimatuks, kuna sünnivanemad on kas surnud, riigist lahkunud või pole valmis lapsega suhtlema“, lisab Petoffer.
Lapsendamise nädal toob Eestisse pikaajalise kogemusega spetsialistid Inglismaa ja Rootsi lapsendamiskeskustest. Kuigi nädala raames toimuvad üritused on Tallinna kesksed, on igal huvilisel võimalus 2. oktoobril kell 12:00-13:00 põigata sisse ükskõik millisesse maavalitsusse ja küsida küsimusi lapsendamise kohta.
Lapse kasvamist turvalises perekonnas väärtustavad ja lapsendamise nädala õnnestumisele aitavad kaasa: ERR, SEB Heategevusfond, Briti saatkond, Tallinna Ülikool, Tallinna Lastehaigla, maavalitsused, Rootsi-Mihkli kirik ja Püha Miikaeli kool.
Nädala raames antakse võimalus avaldada oma arvamust neil, kellelt seda tavaliselt ei küsita. Inimesi julgustatakse rääkima ka delikaatsematel teemadel, mille kohta paljud eelistavad enamasti vaikida ning kõrvaliseks jääda, nagu näiteks viljatus, samasooliste paaride õigus lapsendada, surrogaatemadus või välismaalt lapsendamise võimalikkus.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta