Jalgrattakoolis leiavad aset nii teooriatunnid kui ka sõiduõpe. Teooriatunnid toimuvad Tartu Loodusmajas, Lille 10, sõidutunnid aga Tähtvere mänguväljaku juures õppeplatsil. Sõiduõppeks on vajalik lapsel kaasa võtta sõidukorras ja nõuetele vastav jalgratas ja kiiver.

Esimese grupi kursus toimub 9. september kuni 2. oktoober 2014 ja teise grupi kursus 17. september kuni 10. oktoober 2014. Esimese grupi teooriatunnid on teisipäeviti ja neljapäeviti ning teise grupi omad kolmapäeviti ja reedeti kell 15.30-17.00 Tartu loodusmajas, Lille 10.

Esimesse teooriatundi palume lapsel tulla koos vanemaga, kus arutatakse jalgrattakursuse korralduslikke küsimusi ning antakse lapsevanematele ülevaade jalgrattahoolduse põhitõdedest ning nõuetest jalgrattale. Kui lapsel ei ole oma jalgratast, siis palutakse sellest aegsasti teada anda, et õpetaja saaks kaasa võtta lisajalgratta.

Esimese ja teise grupi teooriaeksam toimub mõlemal viimase teooriatunni ajal ehk siis vastavalt 30. septembril ja 8. oktoobril. Viimane sõidupäev toimub aga vastavalt 2. oktoobril ja 10. oktoobril Tähtvere harjutusväljakul.

Sel aastal leiab kursuse raames aset ka jalgratta remondi töötuba, kus omandatakse rattaremondi ja hoolduse põhitõed ning kõigil õpilastel on võimalus rattahooajaks oma jalgratas töökorda seada. Töötoa viib läbi suurte kogemustega jalgrattaentusiast Ilmar Peeter Part.

Kõik Jalgrattakooli edukad läbijad saavad endale jalgratta juhiload ja helkurvesti, et jalgrattaga sõites olla nähtavamad! Samuti kingib Tartu Linnavalitsus kõigile kursusel osalejatele uue Tartu jalgrattakaardi. Vaata kaarti siit.

Kogu kursuse hind lapse kohta on 15 eurot. Laste jalgrattakooli kursustele saab registreerida Tartu loodusmajas, Lille 10, telefonil 736 6120 või e-kirjaga info@teec.ee. Registreerimisel palume teatada lapse nimi, isikukoodi, vanuse, kooli ja klassi ning võimalusel ka lapse telefoninumber.

Lapsevanemad, kes soovivad taotleda koolituskuludelt tagasi tulumaksu, saatke palun kiri aadressile tiina.viiol@teec.ee, mis sisaldab lapsevanema nime ja isikukoodi ning lapse nime ja isikukoodi.

Jalgrattakooli laste kursusi viib läbi Õnneleid Jalgrattakool. Koolitajateks on Toivo Õnneleid ja Jana Õnneleid, kes on mõlemad pikaajalise kogemusega jalgrattaõppe koolitajad ning töötanud Tartu linna koolides ja autokoolides.