12. oktoobril kell 18 toimub Tartu loodusmaja saalis loodusõhtu Ain Piiriga, kes esitleb oma näitust “Päevaliblikad Kagu-Eestis”. Autor räägib pikemalt Eesti päevaliblikatest ja nende pildistamise telgitagustest.

Autor Ain Piir on loodushuviline ja fotograaf Põlvamaalt, kes on terve elu uurinud Kagu-Eesti loodust, olles peamiselt keskendunud putukate ja taimede pildistamisele. Tal on aastatega kogunenud palju huvitavaid fotosid päevaliblikatest, mida ta soovis vaatajatega jagada, et näidata, kui mitmekesine ja kirev on Eesti päevaliblikate maailm. Näituse pildid on jäädvustatud aastatel 2015-2022 Põlva- ja Võrumaal.

Ise ütleb Ain liblikafotograafia kohta järgmist: “Liblikajaht nõuab kannatlikkust ja rahu. Kiired liigutused hirmutavad liblika lendu. Seetõttu on päevaliblikate pildistamiseks parim aeg hommiku- või õhtutundidel. Pildistamise teeb kergemaks ka hea taimede tundmine, sest liblikavalmikud toituvad õitsevate taimede nektarist.  Liblikaid võib kohata erinevates elupaikades. Kõige suurem on päevaliblikate liigirikkus aasadel, niitudel, jõeluhtadel, rabades, metsateede äärtes, raiesmikel ja koduaedades.”

Loodusõhtu info Facebooki sündmusena ja kodulehel.

Näitus on avatud Tartu loodusmaja saalis 3. september-12. oktoober 2023
E-R kell 10-18

Näituse külastus ja loodusõhtu majapiletiga 3€/2€.