Tartu Ülikooli loodusmuuseumi aprillikuu loodusõhtul räägib disainer Reet Aus tekstiilitööstuse mõjust keskkonnale. Loodusõhtu toimub kolmapäeval 12. aprillil kell 18.   

 

Moetööstus tekitab hinnanguliselt 8–10% kogu maailma kasvuhoonegaaside heitkogustest. Rõivatootmise käigus tekkinud kemikaalid ja mikroplastik saastavad veekogusid. Rõivaste tootmine ja tarbimine on rajatud ärimudelile, mis soodustab odava ja kergesti kättesaadava toorme, energia ja tööjõu kasutamist. Erinevad analüüsid näitavad, et igal aastal lõpetab 73% maailmas toodetud ja tarbitud rõivastest prügimäel. Reet Aus tutvustab moetööstuse tagamaid aprillikuu loodusõhtul. 

Reet Aus on moe-, filmi- ja teatrikunstnik, kolmekümnes Tartu Ülikooli vabade kunstide professor, Eesti Kunstiakadeemia vanemteadur, jätkusuutliku disaini ja materjalilabori DiMa eestvedaja ja väärtustava taaskasutuse (upcycling) meetodit rakendav disainer. Aus Design ja Upmade ettevõtete missiooniks on päästa moetööstus iseenda käest ja näidata, et on võimalik lõpetada äraviskamiskultuur. 

Reet Aus rääkis tekstiilitööstusest ka Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia taskuhäälingus „Rukkirääk“. Saadet saab kuulata siit.  

Loodusõhtu „Tekstiilitööstuse mõjud keskkonnale: kas äraviskamiskultuuri on võimalik peatada?“ toimub kolmapäeval, 12. aprillil kell 18 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Loodusõhtu algab publiku ideekorjega keskkonnasõbraliku tarbimise teemal. Osalemine piletiga 3 eurot. 

Osale loodusõhtul üle veebi Zoomis.

Kohtumise ID: 967 0176 1769  

Salasõna: tekstiil