Loodusfilmide õhtu Luke mõisa Kultuuriaidas reedel 26. augustil kell 19.00. Kõik valitud filmid on Matsalu Loodusfilmide Festivalil 2021.aastal auhinna saanud filmid või finalistid. Filmide vaatamisele lisab salapära valgusmäng mõisapargis, mida saad nautida filmide vaheaegadel. Tuledesäras on nii mõisahooned kui ka kujud ja puud. Kultuuriaidas saab kohvikunurgast soetada õhtu nautimiseks kooki ja kohvi jms.

Filmide järjekord:
19.00 – Loomalapsed/Saksamaa/ Režissöör Jan Haft. Tartu Loodusmaja eriauhind. Õpetlik ja ilus film järjepidevusest loomariigis. Toredad mängimise, õppimise ning treenimise lood. Sobilik ka väiksematele lastele.

20.00 – Kiilide jõgi/Saksamaa. Režissöör Dagmar Hilfert-Rüppell, Georg Rüppell. Parima operaatoritöö auhind (Loodus). Selle filmi puhul on lihtsate ja käepäraste vahenditega saavutatud suurepärane tulemus: veealused kaadrid, mis olid hästi jäädvustatud ja täiustasid lugu; kaunid lähivõtted lendavatest kiilidest.

21.00 – Milline värviline maailm/Austria. Käsikiri Petra Lederhilger. Filmifestivali finalist. Film viib vaataja teekonnale ümber maailma, et avastada hulgaliselt värvilisi olendeid, kes muudavad meie maailma nii tähelepanuväärselt mitmekesiseks. Alates hiiglaslikest küürvaaladest kuni pisikeste tantsivate ämblikeni, roosadest flamingodest kuni sinijalg-suuladeni, kummalise välimusega mandrillidest kuni pööraste viiulikrabideni. Uurime, mis teeb meie maakera selliseks värvikaleidoskoobiks.

22.00 – Leopardi pärand/Austria/Lõuna-Aafrika. Režissöör Will Steenkamp, Lianne Steenkamp. Parim montaaž (Loodus). Film oli montaaži mõttes viimistletud ja terviklik – heliefektid ja muusika suurepärases kooskõlas. Samuti ei puudunud sealt pärlid, – näiteks leopardi ja kure astumine, mis oli järjestikuste kaadritena välja mängitud ja jõe kokkukuivamine, mis kahe droonikaadri abil märkamatult üheks kokku sulas.

23.00 – Metshobused – pusta lugu/ Saksamaa/Austria/Ungari. Režissöör Zoltan Török. Pikkus 88 minutit. Parim režii (Loodus). Publiku lemmikfilm. Lugu ohustatud metsikute hobuste liigist on väga hea ülesehituse ja jutustusega, keskendudes ühe varsa elule ja tema perele. Filmis on olemas nii naljakad kui ka sünged momendid, mis vaataja endasse haaravad. Samuti jagab film hetki teistest liikidest, kes sealsel maastikul hobustega kõrvuti elavad, andes filmile lisaväärtuse.