Kuni 15. aprillini saab Keskkonnaministeeriumile esitada ettepanekuid, keda autasustada Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia ja Eesti looduskaitse märgiga. Võitjad kuulutatakse välja mais, kui algab üle-Eestiline looduskaitsekuu.
- Bioneeri uudised
- Keskkonnaministeerium
- 15. aprill 2013
Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemiaga tunnustatakse kodanikke, kelle tegevus looduslike koosluste, haruldaste liikide ja looduse üksikobjektide kaitse korraldamisel ning looduskaitseliste teadmiste levitamisel on olnud pikaajaline ja tähelepanuväärne. Preemiat on välja antud 1989. aastast ning alates 2010. aastast antakse Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia saajale ka looduskaitse kuldmärk. Preemiaks on tänavu 5000 eurot.
Eesti looduskaitse märgiga tõstetakse esile inimesi, kelle teeneid on tunnustatud looduse uurimisel, loodusteadmiste levitamisel ja looduskaitse arendamisel nii üleriigilisel kui ka rahvusvahelisel tasandil.
Ettepanekud, mis sisaldavad nominendi looduskaitsetegevuse vabas vormis ülevaadet, palume saata Keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonda hiljemalt 15. aprilliks aadressil: Narva mnt 7a, 15172 Tallinn või e-posti aadressil keskkonnaministeerium@envir.ee.
2012. aastal pälvis Kumari preemia ornitoloog ja looduskaitseametnik Taivo Kastepõld. Kumari looduskaitsepreemia ja looduskaitse märkide saajad kuulutatakse välja mais, kui algab üle-eestiline looduskaitsekuu. Kumari preemia varasemad laureaadid ning lisainfo on leitav siit: http://www.envir.ee.
Eerik Kumarit (7.03.1912 – 8.01.1984) tuntakse kui silmapaistvat teadlast ja õppejõudu ning looduskaitse organisaatorit. Ta oli ligi 30 aastat Eesti Teaduste Akadeemia looduskaitse komisjoni esimees. Tema eestvõttel koostati pärast Teist maailmasõda looduskaitseseaduse eelnõu, mis jõustus 1957. aastal. Sama seaduse alusel loodud kaitsealad kuuluvad praegugi kaitstavate loodusobjektide hulka. Kumari algatas ka Eesti punase raamatu pidamise, mille esimene nimestik ilmus 1979. aastal. Samuti koostas ta 1982. aastal Eesti punase raamatu rahvaväljaande.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta