Koostöös Eesti Loodusmuuseumiga avati Ülemiste keskuses loomanäitus, mille eesmärgiks on tutvustada erinevate Eesti loomade kevadisi toimetusi. Ülemiste keskuses on tasuta näitus avatud 8. aprillini.

Välja on pandud 15 erinevate Eestis elutsevate lindude-loomade topist, lisa saab lugeda nende elu, käitumise ja kevadiste toimingute kohta. Külastajatel on ainulaadne võimalus kaheaastase pruunkaruga endast ka fotojäädvustus teha.

Kevad on aeg, mil pruunkaru ärkab talveuinakust. “Väljapanekut ilustav karu sattus ühena kolmest karupojast Nigula loomade turvakodusse peale seda, kui emakaru oli kogemata pesast üles aetud,” teab rääkida loodusmuuseumi zooloogia osakonna juhataja Tiit Hunt.

“Karupoegi toideti ja hoiti nii, et nad inimesega ei harjuks ning sooviga nad loodusesse tagasi lasta,” lisas Hunt. Näitusel väljasoleva karupojaga läks paraku teisiti. “Inimpelglikku mõmmikut temast ei saanud ning metsaelaniku elu asemel avastati ta hoopis Narva kandi kalameeste taskuid revideerimas. Karu leiti inimestele ohtlik olema ning loom pandi magama. Teised kaks karupoega elavad ehk õnnelikult tänini,” kirjeldas Hunt karupoja saatust.

Loodusmuuseumis on käimas ulatuslikud renoveerimistööd ning uus muuseumihoone ootab traditsioonilise, sedakorda 50. seenenäitusega uusi ja vanu muuseumikülastajaid juba septembrikuus.

Näitus „Loodus vahetab karva” on avatud Ülemiste keskuse esimesel korrusel ning jääb avatuks 8. aprillini.