Eesti Loodusmuuseum ootab 25. juuniks fotosid Soome lahe teemadel ning sõidutab konkursivõitja Soome lahele.

Loodusmuuseumi direktori Heidi Vilu sõnul veedavad praeguste ilusate suveilmadega paljud inimesed mere ääres, kuid tihtilugu ilmselt ei mõelda ja teatagi, kuidas Soome lahel tegelikult läheb. „Antud fotovõistlus kutsubki inimesi mere ääres toimetades ühtlasi märkama nii Soome lahe ilu kui ka selle mure ja valukohti. Fotol kujutatav jääb autori enda otsustada - kas on see jäädvustus mõnest keskkonnaprobleemist, kaunist merevaatest või hoopis mõnest loomast või linnust“, selgitab Vilu konkursitingimusi.

Fotosid ootame 25. juuniks e-posti aadressil muuseum@loodusmuuseum.ee. Loodusmuuseumi poolt üle vaadatud pildid laetakse üles muuseumi Facebooki lehele. Fotovõistluse võitja selgub Facebookis rahvahääletuse tulemusena, mis kestab kuni 2. juulini kella 16.00-ni.

Võistluse võitja viib Tallink koos kaaslasega Soome lahele – Helsingisse ja tagasi. Samuti saab võitja sügisest taasalustava Öökulli akadeemia loodus- ja teadusõhtutele aastase priipääsme. Kõik konkursil osalejad saavad alates 1. juulist tasuta sissepääsu Loodusmuuseumi näitusele "Soome lahe (l)ainel".  

Fotovõistlus „Soome lahe (l)ainel“ toimub Loodusmuuseumis samanimelise näituse raames, mis on pühendatud rahvusvahelisele Soome lahe aastale. Näitus on avatud kuni 31. augustini.

Fotovõistluse täpsemad juhised ja tingimused leiab Loodusmuuseumi kodulehelt: www.loodusmuuseum.ee.