4. aprillil avas Eesti Loodusmuuseum Avastuste ruumi, kus kompides, kuulates, vaadates ja nuusutades saab teada palju põnevat loomade meelte ja meeleelundite kohta. Ruumi ümberehitamine maksis enam kui 70 000 eurot, seda rahastas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

„Avastuste ruum näitab, kui mitmekesine on loomariik ning kuidas meeled ja meeleelundid sõltuvad sellest, kus loom elab, mida sööb ning kuidas ennast kaitseb,” rääkis Eesti Loodusmuuseumi pedagoog Ly Vetik. „Loomade meeled ei ole lõpuni uuritud teema, ses osas on veel palju avastada. Võib-olla saab mõne tulevase teadlase huvi valdkonna vastu alguse just muuseumi Avastuste ruumist,” lisas ta. 

Avastuste ruum annab aimu sellest, kuidas loomad maailma tajuvad. Näiteks on võimalik heita ümbritsevale pilk läbi kärbse, koera või kala silmade ning teada saada, kuidas kuulevad nahkhiir ja elevant. Nuusutada saab metssea elus olulisi lõhnu ning vaadata, kuidas madu keelega õhku „maitseb”. 

Loomade maailma aitavad avastada erinevad multimeedia lahendused, mulaažid, fotod, animatsioonid, küsimused ja „peidetud” vastused, äraarvamismängud jms. Põnevust ja uusi teadmisi pakub ruum igas vanuses lastele ja noortele, palju huvitavat leiavad siit ka täiskasvanud.

Avastuste ruumi ruumilise kontseptsiooni ja arhitektuurse lahenduse koostas b210. Eksponaadid ja ruumi ehitas OÜ Stagecraft, multimeedia lahendused lõi OÜ MVOKU. Tekstid kirjutas Ly Vetik, konsultant oli Tuul Sepp.