Tänavu on palju juttu olnud metssigadest ja nendega seotud probleemidest. Tartu Ülikooli loodusmuuseumis 4. novembril kell 18 toimuval üritusel "Õhtu loodusteadlasega" uuritakse lähemalt metssea ja inimese suhteid.

"Hiljutine uuring näitas, et lisasöötmine on meil üks peamistest metssigade arvukust mõjutavatest teguritest. Samas levivad Skandinaavia maades metssead püsivalt põhja poole, seda ka lisasöötmiseta. See paneb mõtlema, kas metssead saaksid Eestiski hakkama inimesepoolse sekkumiseta või on jätkuv ulukihool liigi püsimiseks hädavajalik," selgitas Tartu Ülikooli doktorant Ragne Oja.

Milline on metssea loomulik elukeskkond ja elutingimused? Kuidas metssiga ennast Eesti oludes tunneb? Kuidas metssiga mõjutab teisi liike ja kooslusi? Kas inimene aitab kaasa metssea arvukuse tõusule? Neid küsimusi arutame koos Ragne Ojaga, kes uurib lisasöötmise mõjusid metssigadele. Vestlust juhib Veljo Runnel.

Vestlusõhtu "Seatembu anatoomia" toimub aadressil Vanemuise 46-247. Osalemine on tasuta.

Sarjas "Õhtu loodusteadlasega" tutvustavad teadlased oma igapäevatööd ning jagavad värskeid teadmisi looduse kohta. Vestlusõhtud toimuvad iga kuu esimesel kolmapäeval.