Tuisukuu veebruar keerutab vihma ja laseb päikesel pilve vahelt piiluda, sõbrapäevanädal on lausa kevadehõnguline. Tihased ja hallvaresed laulavad, näsiniin roosatab õieehtes.

Esmaspäeval nägi ilmavalgust esimene miiluvasikas. Araraunapaar troopikamajas askeldab hoolega pesakastis. Kullimägi on siginat-saginat täis.

Ent mis talv see on, kui lund ei ole. Kui lumi tulla ei taha, siis tuleb ta kohale tuua, ja nii vurasid Tallinna Teede AS kaasabil neljapäeval loomaaeda autokoormatäied puhast valget lund Škoda jäähallist. Jääkarud Friida ja Aron said oma aedikutesse kõrged lumehunnikud. Mõlemad tõmbasid juba kaugelt ninaga lume lõhna ning kiirustasid kohe püherdama, liugu laskma ja urge kaevama.

Kesknädalal läbis tervisekontrolli 16aastane isane aasia lõvi Juna, hellitusnimega Džonni. Tal tuvastati kerge neerupuudulikkus ning tema tagumised purihambad vabastati hambakivist. Ta kaalub 179 kg.

Samal päeval tulid Eesti Maaülikooli suurloomakliiniku loomaarstid koos tudengitega loomaaeda grööni muskusveist kastreerima. Peale protseduurist paranemist pääseb kevadel neljaaastaseks saav Oskar taas suurde aedikusse karja juurde kepsutama.

Troopikamajas uuendati tirtsude ekspositsiooni ja nüüd näeb seal Aafrika ja Aasia päritolu kõrbetirtsude asemel suuri Lõuna-Ameerika violetttiib-tirtse.

Elevant Fien paksunahaliste majas proovis järele uued näpuvärvid ja tema taiesel nägid talitajad kahe värvilise rohutirtsu madistamist.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees on välja pandud Eesti loodusfotograafide möödunud aasta looma kopra fotonäitus.

Reedel demonstreeriti loomaaias isejuhtivat elektribussi, mille on koostöös välja arendanud TalTech ja Auve Tech. Kaheksakohaline sõiduk, mis vurab kiirusega 20 km/h, hakkab külastajaid teenindama kevadel.

Loomaaiasõprade Seltsi vahendusel toodi loomaaeda kolm jämedat ja okslikku puutüve aedikutesse paigutamiseks. Tüved kinkis puuhooldusfirma ArborEst OÜ.

Loomaaed kutsub osalema söödavihtade ostumenetlusel, täpsemalt siin.

Elistvere loomapark saatis Tallinna loomaaia vahendusel Austraalia loomade toetuseks 1045 eurot. Summa saadi kokku 9. veebruaril peetud sõbrapäevasündmusel, oma panuse andis ka Tartumaa Torditoimetus.

Vaata videot, kuidas jääkarud üle hulga aja lund naudivad.


Lugu on pärit Tallinna Loomaaia koduleheküljelt