Rootsi permakultuuri ühingu eestvedamisel ja Taani LAND-võrgustiku eeskujul on praegu loomisel Põhjamaade LAND-keskuste võrgustik. LAND on ingliskeelne lühend sõnadest Learning Activity Network Demonstration. LAND-keskus on avatud koht, kus on võimalik õppida ja kogeda permakultuuri. Kõige parem viis permakultuuriga tutvumiseks on seda kogeda reaalses elus. Eesmärgiks on leida jätkusuutlikke lahendusi igapäevases elus.
- Toit ja aiandus
- 18. oktoober 2017
- Foto: Pixabay, CC Public Domain
LAND-keskused võivad olla nii maal kui ka linnas. Eelduseks on läbimõeldud disain, mis võimaldab jätkusuutlikku elu ja majandamist. LAND-keskuses kulub võimalikult vähe vett, energiat ja tööaega ning seal välditakse prügi tekkimist. Eesmärgiks on olla isemajandav ja toetada jätkusuutlikku elustiili.
LAND-keskused võivad olla ka projektid, kuhu on kaasatud kohalikud elanikud. Sel juhul keskendutakse kohalikule võrgustikule ja sotsiaalsetele aspektidele. Näiteks saab korraldada ekskursioone, oskuste jagamise töötubasid ja kursuseid.
Läbi LAND-keskuste tegevuse tahame teha permakultuuri nähtavamaks ja arusaadavamaks suuremale hulgale inimestele. LAND-keskused näitavad permakultuuri praktikas ning jagavad teadmisi läbi kohaliku võrgustiku.
Selleks et ka Eestisse luua LAND-keskusi ja liituda põhjamaade võrgustikuga on eelkõige vaja luua Eesti permakultuuri ühing. Käesoleva kutsega saadame kaasa lühikese küsimustiku, millega soovime teada saada, kes on huvitatud kaasa lööma sellise ühingu loomisel.
Rohkem Põhjamaade LAND-projekti kohta sotsiaalmeedias: #landnetworknordic
või Euroopa Permakultuuri Võrgustiku viimases uudiskirjas.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta