MTÜ Eikellegimaa on ühing, mis tegeleb jätkusuutliku disaini ja mõtteviisi propageerimisega. Oleme pooleteise aasta jooksul korraldanud mitmeid üritusi, töötubasid, seminare, kirjutanud projekte ja õppinud erinevaid keskkonnakaitselisi teemasid puudutavaid praktikaid, mida soovime teistegagi rohkem jagada. Kuna asume Eesti lõunapiiri ääres, oleks sobiv kaameravarustus vajalik, et meie sõnum kõikjale Eestisse (ja mujalegi) jõuaks.

Üle mitme aasta kestnud otsingute tulemusena oleme lõpuks leidnud suure metsaga talukoha, kus loodussõbraliku eluviisi keskust looma hakata. Kuna see mitmeid aastaid seisnud vana talukoht vajab palju tööd ja energiat, kavatseme korraldada talguid ja erinevaid üritusi, mille läbi ühiskonnale suunatud tegevuskompleksi arendada.

Huvitatutele suunatud, permakultuurist inspireeritud talumajapidamises saab tegeleda toidu kasvatamisega toidusalus, metsaandide- ja ravimtaimede korjamisega, loodusehitusega, vee ja elektri tootmisega, maastikukunstiga ja paljude muude tegevustega, mille läbi saame paremini Loodust ja iseennast tundma õppida. Soovime leida järjest rohkem uusi viise, kuidas jätkusuutlikumalt elada ilma loodust kahjustamata ning tuua kokku kogukondi, kus inimesed tunneksid end väärtustatuna ja vajalikuna.

Meie viimased säästud läksid antud krundil oleva metsa ostmiseks, mille päästsime ulatuslikust raiest, et seda alles hoida ja väärtustada. Nüüd vajame aga abijõudusid, et saada toetust parema varustuse ostmiseks selleks, et oma tegevust ja hariduslikke videosid paremini avalikkusele tutvustada.

Praegune internetiajastu avab palju uusi võimalusi maapiirkonnas elavatele inimestele ja me arvame, et ka meie saaksime oma tegevust - Eikellegimaa projekti loomisprotsessi - vahendada läbi videote kõikidele huvilistele, kui meil oleks selleks korralik kaameravarustus. Nimelt soovime me üles filmida planeeritavaid talguid, seminare, koolitusi, töötubasid ja muid tegevusi, et inspireerida inimesi looduse hüvesid läbi harivate videote rohkem märkama.

Hooandjate toetust rakendame parema kaameratehnika ostmiseks. Antud summa võimaldaks MTÜ-l osta soodne, kuid ilmastikukindel ja tolmuhülgav tehnika, et saaksime oma tegevust paremini dokumenteerida, ilma, et see mõjutaks meie tööd ja töötubasid. See seade võimaldab ka meil paremini kajastada Lõuna-Eesti erilist loodust erinevatel aastaaegadel! Praegune video filmiti tavalise fotokaameraga, millel on väike mälu ja kehv aku!

Palun andke meile hoogu!

Sobiva summa täitumisel jagame auhinnad välja augustikuu jooksul.

Uuri meie tegevuste kohta lähemalt.