Kes siis ei mäletaks neid autokauplusi, kus maal elavatele inimestele toodi vajalik toidukraam kodule lähemale? Sai mugavalt kaupa valida ja naabriga juttugi vesta. Just sellise nostalgilise lahvka soovib Eesti teedele vurama panna TAIM machine´i tiim. Kuid minevikutolm asendub seal hoopis oleviku- ja tulevikutrendidega, sest müügile tulevad sinna vegantooted.

  • Toit ja aiandus
  • 13. juuli 2020
  • Foto: Veganvorstide valik. Taimetoidumessi. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

„Loodame lahvka käima saades ka ise maale palju uut ja huvitavat tuua ning sellevõrra oma valikuga teistest ostukohtadest erineda,“ lausub projekti üks eestvedajatest Maigrit Arnek. Ta lisab, et huvi vegantoodete vastu on Eestis üha laiem, aga nende kättesaadavus väljaspool suuremaid linnasid veel vähene: „Meie korraldatud projektieelne küsitlus näitas, et vajadus sellise lahvka järele on olemas ning vegankaup väiksematesse piirkondadesse väga oodatud.“

Plaanis on luua ka ettetellimise võimalus, et ükski huviline vajalikust tootevalikust ilma ei jääks. „Kui keegi peaks näiteks hulgi banaane tahtma, mida ligidalt saada pole või tekib soov vegankooki küpsetada, kuid vajalikke materjale pole käepärast, aga on teada, et ülehomme sõidab lahvka sealtkandist läbi, siis meie saame tellimuse peale asjad linnast kaasa haarata,“ toob Arnek näite.

Veganite kogukond elab uue lahvka arengule hoolega kaasa, aga loomulikult ei oodata klientideks ainult veganeid, vaid ikka kõiki toiduhuvilisi, et taimsete toodete abil oma toidulauda rikastada ning mitmekülgseid maitseelamusi saada.

Veganlahvka kogub hetkel Hooandjas toetust, ning kui vajalik raha kokku saadakse, hakkab see Eesti teedel vurama loodetavasti hilisemalt sügisel.