19.-24. maini on Tartu sõna otseses mõttes heade mõtete päralt, sest siis toimub esmakordselt vaba mõtlemist populariseeriv DD Mõtlemisfestival. Pärast seda, kui tudengipäevadel on vaim välja puhatud ning enne veel, kui eksamid tudengite meeled täielikult vallutada on jõudnud, saab mõtlemisfestivalil vabas ja intellektuaalses õhkkonnas oma vaimu teritada.

Mõtlemisfestivali peakorraldaja Martin Noorkõivu sõnutsi täidab festival olulise lünga Tartu festivalimaastikul. „Mõtlemisfestivali on vaja selleks, et oleks üks nädal, mille jooksul pööraksime oma tähelepanu Tartule kui mõtlemispealinnale, kus õpivad, töötavad ja elavad koos tippteadlastest õppejõud, kultuuriinimesed, füüsikud ja tulevased arstid,“ selgitab ta.

Kuue päeva jooksul on võimalik Mõtlemiskohvikuteks muutunud Vilde Tervisekohvikus, Feel Good Music Cafés ja Arhiivis kuulata põnevaid arutelusid teemadel, mis ulatuvad tuleviku ettevõtlusest inimvõimete piiride kompamiseni.

Mõtlemisfestivali programmi selgroo moodustavad DD Akadeemia vestlusõhtud, neile lisaks on huvilistel võimalik kuulata Semiosalongi, Ööülikooli, EAÜSi loenguid ja näha Psühhobussi ja Teadusbussi etteasteid. Nii mõnigi hariv üritus on seejuures planeeritud öötundidele! Festivali lõpetab laupäeval, 24. mail AHHAA Teaduskeskuses toimuv omalaadse formaadiga Mõtlemiskonverents, kus on oodata orgaanilist mõttevahetust tuntud Eesti ja välismaiste intellektuaalide ning publiku vahel (https://www.facebook.com/events/1455696671333961/).

Sel aastal on võimalik osa saada Mart Noorma, Tarmo Jüristo, Marju Lauristini, Roomet Jakapi, Jüri Aarma, Lemmit Kaplinski, Anzori Barkalaja, Igor Mangi, Mihhail Lotmani ja paljude teiste tuntud inimeste mõtetest.

Festivali meelelahutuslikuma osa moodustab mõttemängude turniir, mis koosneb erinevatest laua- ja mälumängu võistlustest, mille lõppakordiks on neljapäeva õhtul toimuv lauamänguöö. Lisaks ootavad Mõtlemiskohvikutes festivali külastajaid kogu nädala jooksul erinevad lauamängud ja mõtlemist ergutavad eripakkumised.