31. märtsil toimub rahvusvaheline Maa Tund ehk energiasäästu rahvusvaheline kampaania, mille raames lülitatakse tunniks ajaks Rocca al Mare ja Kristiine keskuse tuled välja. Projektis osalevad kõik 36 Cityconi kontserni kaubanduskeskust Eestis, Leedus, Soomes ja Rootsis.

Ülemaailmset kampaaniat Earth Hour (Maa Tund) korraldab igal aastal Rahvusvaheline keskkonnaorganisatsioon WWF eesmärgiga juhtida tähelepanu kliimamuutuse kiirenemisele. Tänavu kutsub kampaania inimesi ja ettevõtteid üles kustutama tunniks ajaks tuled laupäeval, 31. märtsil ajavahemikus 20.30-21.30.

Kõik Cityconi kontserni kuuluvad kaubanduskeskused osalevad kampaanias erinevalt. Näiteks Tallinna suurim kaubanduskeskus Rocca al Mare lülitatab tunniks ajaks välja hoone esifassaadil oleva reklaamvalgustuse ja katuseparkla prožektormastide tuled. Keskuse esimese korruse moegalerii koridoris lülitatakse üldvalgustus kolmandiku võrra hämaramaks. Kristiine Keskuses lülitatakse välja aga välireklaamtahvlid ehk kaupluste logod maja fassaadil ning osaliselt ka kogu keskuse galerii valgustus.

Keskuste turundusjuhi Kristi Seppeli sõnul ei unustata Cityconis rohelist mõtteviisi toetades ka turvalisust ja inimeste ohutust. “Ohutuse tagamiseks ei lülita me koridoris valgustust täielikult välja, vaid teeme seda kolmandiku võrra, et klientide ja rentnike tegevust mitte häirida. Soovime hoida turvalisust kõikides meie kaubanduskeskustes,” lisas Seppel.

Cityconile kuuluvad kaubanduskeskused osalevad WWF-i ülemaailmsel Earth Hour kampaanial juba neljandat korda ja kolmandat korda võtavad projektist osa kõik Cityconile kuuluvad kaubanduskeskused. Tulede kustutamine sümboliseerib kontserni jagatud muret kliimamuutuse kiirenemise üle. Keskkonnasõbralik lähenemine on tähtis osa Cityconi strateegiast.

2010. aasta veebruaris omistati Rocca al Mare kaubanduskeskusele ka Baltikumi esimene rohelise ehituse LEED sertifikaat, mis tähendab seda, et suurem osa kaubanduskeskuse tarbitavast elektrikogusest on toodetud taastuvatest energiaallikatest nagu hüdro- või tuuleenergia. Rocca al Mare keskus on suurim Eesti Energia Rohelise Energia klient.